TTG Travel Experience 2024 Rimini

TTG Travel Experience 2024 Rimini

Na adres prezesa Wiesława Jopka napłynęło zaproszenie do udziału w naborze, którego celem jest wybór dwóch podmiotów reprezentujących Stowarzyszenie w trakcie targów TTG Travel Experience 2024 Rimini, które odbędą się we Włoszech w Rimini, w dniach 9-11 października 2024 r.

Kryształy Soli 2024

Kryształy Soli 2024

W załączeniu zamieszczamy przesyłam pismo Członka Zarządu Województwa Małopolskiego - Pani Iwony Gibas z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o trwających naborach do Nagród Województwa Małopolskiego - Nagrody dla najlepszych organizacji pozarządowych KRYSZTAŁY SOLI 2024 oraz Nagrody dla osób działających na rzecz dobra innych AMICUS HOMINUM 2024:

Mecenas Dziecięcych Talentów

Mecenas Dziecięcych Talentów

Wiceprezes Jerzy Kotala w imieniu prezesa Wiesława Jopka odebrał statuetkę przyznaną Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w 12. Edycji Projektu Mecenas Dziecięcych Talentów.
Limanowa zaprasza na rowery

Limanowa zaprasza na rowery

Oddział KKKw Limanowie proponuje urządzenie jednodniowego rajdu rowerowego na trasie: Stary Sącz – Piwniczna Zdrój w dniu 15 czerwca 2024
(sobota; 8 rano).

Więcej dorobią renciści i wcześniejsi emeryci

Więcej dorobią renciści i wcześniejsi emeryci

Od 1 czerwca zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które skończyły 60 i emerytów, którzy ukończyli 65 lat.
Do emerytur i rent można dorabiać, trzeba jednak pamiętać o tym, że istnieją limity przychodów. Ich przekroczenie może spowodować, że ZUS zmniejszy lub zawiesi wypłatę świadczenia. Nie dotyczy to jednak wszystkich świadczeniobiorców. O limitach muszą pamiętać tzw. wcześniejsi emeryci (którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego) i renciści.

Krakowskie obchody Święta Rzemiosła 2024

Krakowskie obchody Święta Rzemiosła 2024

W niedzielę, 26 maja 2024 roku w Krakowie uroczyście obchodzono Święto Rzemiosła. Z tej okazji w Bazylice Mariackiej odprawiona została msza święta, rzemieślnicy złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających tragiczną śmierć Walentego Badlaka i przysięgę Tadeusza Kościuszki. Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym członkom cechów i osobom zasłużonym dla rzemiosła.

V Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

V Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorcy w Zabrzu oraz towarzyszącą mu konferencję, która odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Hotelu Diament ul. 3 Maja 122A, 41-800 Zabrze.

Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym

Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym

W piątek, 17 maja 2024 roku oficjalnie otwarto Jarmark Rzemiosła na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, a realizatorem firma Artim. Swoje wyroby oferują w blisko 70 stoiskach rzemieślnicy i kupcy z małopolski, ale także z zagranicy np. z Węgier.

Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Z upoważnienia Pana Józefa Gawrona, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w posiedzeniu Małopolskiej Rady ds. Sukcesji i Transferu Biznesu (dalej Rady), które odbędzie się 24 maja 2024 roku, o godzinie 10.00. w Sali Sejmiku Województwa Małopolskiego, VII p., ul. Racławicka 56 w Krakowie.

Kolejna aukcja na najem lokali użytkowych

Kolejna aukcja na najem lokali użytkowych

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie informuj o aukcji na najem lokali użytkowych w dniu 31 maja 2024 r. Więcej informacji na stronie internetowej ZBK.