Kraków: ponad 27,2 mln zł postojowego trafiło już na konta

Kraków: ponad 27,2 mln zł postojowego trafiło już na konta

Krakowski oddział ZUS wypłacił już świadczenia postojowe, które otrzymało 13,7 tys. osób. Niemal 12,9 tys. z nich to osoby prowadzące działalność gospodarczą. Łączna kwota wypłaty wynosi 27,2 mln złotych. Wnioski o postojowe na kolejny okres są już dostępne.


Pierwsze wsparcie przedsiębiorcy otrzymali 15 kwietnia. Później były jeszcze dwa terminy przelewów z postojowym - 24 kwietnia i 5 maja. Świadczenia oprócz osób, które prowadzą biznes otrzymali również zleceniobiorcy i osoby wykonujące umowy o dzieło.
Łącznie krakowski oddział przekazał postojowe na kwotę 27,2 mln złotych, a przelewy trafiły do 13, 7 tys. osób. Niemal 12,9 tys. z nich to przedsiębiorcy, a 831 osoby wykonujące umowy cywilnoprawne.
W całej Małopolsce postojowe otrzymało 28,4 tys. uprawnionych, a łączna kwota wypłaty to 57 mln złotych.
Aby otrzymać kolejne świadczenie postojowe należy złożyć nowy wniosek. Wniosek jest już dostępny na stronie internetowej ZUS i w portalu PUE. O świadczenie można się ubiegać ponownie nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu, w którym była wypłata świadczenia. Kiedy ZUS zrealizuje wniosek, to wypłatę przekaże prosto na rachunek bankowy. Nie będzie decyzji. Tylko w wypadku odmowy ZUS wyda decyzję.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Taki sposób złożenia wniosku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego


Drukuj