Prezydent Krakowa poparł akcję Wspierajmy lokalne firmy

Prezydent Krakowa poparł akcję Wspierajmy lokalne firmy

Dziś, tj w czwartek 9kwietnia prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski spotkał sięz inicjatorami akcji Wpierajmy lokalne firmy. Przypomnijmy, że inicjatywa akcji wyszła od członków Sekcji Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Polskie Sklepy kierowanej przez Andrzeja Koca. Akcji bardzo sprzyjają prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski. Medialnym nagłośnieniem inicjatywy zajął się LoveKraków.pl.

 

 Z powodu pandemii koronawirusa trwa kryzys gospodarczy. Wiele firm już ogłosiło upadłość, inne są na skraju bankructwa. Miasto uruchomiło program „Pauza”, teraz, akcję pomocy lokalnym firmom, przygotowały również Kongregacja Kupiecka i Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

– Jesteśmy w bardzo trudnym czasie. Nie tylko żyjemy w ciągłym strachu o zdrowie własne i najbliższych, ale też wielu z nas martwi się o swoją przyszłość – swoje miejsce pracy, o swoją firmę – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Zanim jeszcze usłyszeliśmy o rządowej tarczy antykryzysowej, jako miasto przygotowaliśmy Program Pauza z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. By ochronić miejsca pracy działamy jako samorząd, ale pomóc może każdy z nas. Serdecznie Państwa proszę, by w tym trudnym czasie wybierając się na zakupy zwrócić uwagę na pochodzenie towaru i wybierać polskie produkty od lokalnych przedsiębiorców. To teraz ma szczególne znaczenie! – dodał.

– Przygotowaliśmy specjalne oznaczenia – plakaty, które zawisną na witrynach sklepów czy punktów usługowych, które mogą funkcjonować – mówi Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. – Będą informować o tym, że dana firma to lokalny przedsiębiorca, który potrzebuje wsparcia nas wszystkich – dodaje.

W ramach akcji, której inicjatorem jest Sekcja Sklepy Polskie funkcjonująca w ramach Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, każda firma mająca polski kapitał, będąca lokalnym przedsiębiorstwem, może zgłosić się do Kongregacji i Izby po specjalne plakaty lub wysłać mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., by otrzymać go wersji elektronicznej.

Te mogą zawisnąć na witrynach sklepów, restauracji (z obsługą dowozów/wynosów), czy funkcjonujących punktów obsługowych lub znaleźć się na stronach internetowych lokalnych sklepów.

– Chcemy działać na rzecz lokalnych przedsiębiorców, członków naszej Kongregacji w Małopolsce, ale też na Śląsku i Podkarpaciu. To realne wsparcie dla przedsiębiorców, które spowoduje, że przetrwają i nie będą musieli zwalniać pracowników, likwidować firm – zaznacza Jopek.

Czytaj LoveKraków.pl

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wspieraj-lokalne-firmy-prezydent-krakowa-dolacza-do-akcji_35265.html

 


Drukuj