czwartek, 30 marzec 2017 11:53

Przedstawiciele KKK na XXIX Forum Turystyki

W Tauron Arenie w Krakowie odbyło się XXIX Forum Turystyki. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentowali prezes Wiesław Jopek i jego zastępca Jacek Fortuna.
Oficjalnego rozpoczęcia Forum  dokonał zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig. Potem ofertę Tauron Areny i raport „ Badanie satysfakcji klienta oraz znaczenia ekonomicznego największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce”  zaprezentowali Małgorzata Marcińska, prezes Agencji Rozwoju Miasta S.A. oraz Jacek Gryzło, wiceprezes  tej agencji.
Katarzyna Olesiak, dyrektor magistrackiego Wydziału Kultury zapowiedziała wielkie wydarzenie jaki będzie miało miejsce w lipcu tego roku, kiedy w Krakowie odbędzie się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Dworku Białoprądnickim, który jest siedzibą Konsulatu Honorowego Czarnogóry odbyło się przedświąteczne spotkanie z Czarnogórą. Gościem konsula honorowego Czarnogóry Marcina Ruty była Jej Ekscelencja Ambasador Czarnogóry w Polsce Ljiljana Tošković. Był też m.in. wicewojewoda małopolski Józef Gawron i krakowski korpus dyplomatyczny. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek.

wtorek, 28 marzec 2017 19:53

III Europejski Kongres Samorządów

W ICE Kraków trwał III Europejski Kongres Samorządów. W panelu samorząd gospodarczy w procesie wdrażania jednolitego wspólnego rynku uczestniczył m.in Wiesław Jopek prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Panel prowadził Andrzej Zdebski, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej. Było sporo kontrowersji szczególnie w odniesieniu do reprezentowania polskich podmiotów w Unii Europejskiej. Prezes Wiesław Jopek pytał zebranych jak to się dzieje, że w Polsce w ciągu 3 lat wprowadzono Hacap a w starych krajach Unii nie ma go dotąd. Jako jeden z najważniejszych postulatów wskazał zniesienie podatku VAT na rzecz podatku obrotowego.

Już po raz trzeci w Krakowie, od 27 do 28 marca, odbywa się Europejski Kongres Samorządowy. Przedstawiciele samorządów z całej Europy, wraz z reprezentantami środowisk biznesowych i instytucji rządowych biorą udział w sześciu ścieżkach tematycznych, w ramach których odbywa się blisko 80 wydarzeń. Krakowską Kongregację Kupiecką na Kongresie reprezentuje prezes Wiesław Jopek, który jest uczestnikiem dwóch paneli.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum