czwartek, 07 grudzień 2017 16:59

Pożar grilla na Rynku Głównym

Około 21. 30 w środę 6 grudnia zapalił się grill w Rynku Głównym. Nie wiadomo co było przyczyna pożaru. Jedno jest pewne, można mówić o wielkim szczęściu, że nie doszło do tragedii. W tym stoisku gastronomicznym było bowiem siedem butli gazowych.
Pożar ugaszono błyskawicznie, zrobili to pracownicy grilla, ochrona Targów Bożonarodzeniowych i straż pożarna. Nikomu nic się nie stało.
O pożarze, dobrej organizacji akcji gaśniczej i profesjonaliźmie mówili podczas konferencji prasowej zwołanej na Rynku Głownym, koło miejsca gdzie doszło do wypadku: Dariusz Nowak - rzecznik prasowy UMK, Marek Anioł - rzecznik prasowy Straży Miejskiej, przedstawiciel Straży Pożarnej i firmy Artim – organizatora targów.

Oto sprawozdanie ze święta Kupca i jubileuszu 80-lecia Oddziału w Limanowej przesłane przez prezesa Ryszarda Kulmę. Można je porównać z poprzednim. Nie zmienia się galeria, zachęcam do bejrzenia zdjęć:

W sobotę 2 grudnia w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odprawiona została uroczysta msza święta koncelebrowana w intencji limanowskiego kupiectwa. Uroczystość związana była z jubileuszem 80-lecia działalności Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Limanowej oraz dorocznym świętem kupca. Mszy świętej przewodniczył proboszch ks.prałat Wiesław Piotrowicz, a homilię wygłosił kapelan kupców ks. Stanisław Wojcieszak.
Kapelan kupiectwa nawiązał w kazaniu do Ewangelii św. Łukasza o potrzebie czuwania, a potem mówił o kupcu poszukującym cennej perły. Przypomniał, że kupiectwo to temat często opisywany w Ewangeliach, słopo kupcy ojawia sie onad 400 razy w piśmie świętym. Ksiądz Stanisław Wojcieszak nawiązał też to jubileuszu 80-lecia działalności oddziału kongregacji w LImanowej, wspomniał o jego twórcach i kontynuatorach. Apelował, by zachować dawne tradycje i zawsze traktować kupiectwo jako służbę bliźniemu.

piątek, 01 grudzień 2017 22:08

Święto złotnika 2017

Prezes Wiesław Jopek z zastępcami Janem Wiesławem Nalepą i Jackiem Fortuną reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką podczas uroczystości z okazji Dnia złotnika. Msza święta została odprawiona w sali włoskiej w kościele ojców Franciszkanów, część oficjalna w restauracji klubu garnizonowego przy ul. Zyblikiewicza.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum