Msza święta z okazji Święta Szewców

Msza święta z okazji Święta Szewców

W czwartą niedzielę roku Kościół Powszechny obchodzi dzień świętych Krystiana i Kryspiniana. To patroni Cechu Rzemiosł Skórzanych i innych zawodów. W kościele świętych Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza święta z tej okazji. Najbogatszą reprezentacje mieli szewcy, którzy przyszli z dwoma swoimi sztandarami, poprosili także o udział pocztu sztandarowego Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Zaprosili starszyznę innych cechów krakowskich.

Mszę świętą odprawił i kazanie wygłosił proboszcz ks. prof. dr hab. Jan Machniak.
W święcie krakowskiego Cechu, kierowanego przez Jana Baltazę Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek, krakowskie Bractwo Kurkowe starszy Zdzisław Grzelka.
Po mszy świętej uroczystość przeniosła się do sali konferencyjnej Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. św. Anny. Tu prezes MIRiP Janusz Kowalski odznaczył Adama Mroza i Adama Jakubowskiego złotymi Odznakami Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Starszy Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka uhonorował cechmistrza Jana Baltazę srebrnym kurkiem brackim.