Święcenie pokarmów na Rynku Głównym

Święcenie pokarmów na Rynku Głównym

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia 2022 r. w ramach jarmarku wielkanocnego na Rynku Głównym, odbyło się święcenie wielkanocnych pokarmów. Tradycyjne spotkanie z udziałem włodarzy miasta i Kościoła krakowskiego, odbyło się w innej niż w poprzednich latach formule.


Pandemia, ale też dramatyczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą, spowodowały, że mimo wielu przeciwności, tak jak i dawniej odbyło się spotkanie z mieszkańcami Krakowa przy wspólnym święceniu wielkanocnych koszyczków.
Rynek Główny jest teraz miejscem jarmarku wielkanocnego, który licznie gromadzi zarówno mieszkańców, jak i gości naszego miasta. Jarmark zaprasza w nowej odsłonie, przemyślanej i odświeżonej estetyce, z udziałem wystawców z zagranicy, w tym z Ukrainy.
Właśnie tam, wspólnie z jego organizatorami – Krakowską Kongregacją Kupiecką oraz firmą Artim, wśród barwnych wielkanocnych dekoracji, rękodzieła i tradycyjnych przysmaków, w Wielką Sobotę spotkali się na wspólnym składaniu życzeń świątecznych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który uroczyście poświęcił koszyczki przyniesione przez zgromadzonych. Byli także kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita senior, prezes Wiesław Jopek z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, prezes Janusz Kowalski z Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Starszy Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka, korpus konsularny reprezentowała Agnieszka Kamińska Konsul Honorowa Malty.