Depresja wśród nastoletnich mieszkańców Krakowa

Depresja wśród nastoletnich mieszkańców Krakowa

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Instytut Sztuki oraz Klub Pod Jaszczurami serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie!", organizowane w ramach programu UEK Odpowiedzialny. Aktywność Obywatelska.


Debata pt.: Mrok, który nie chce odpuścić – depresja wśród nastoletnich mieszkańców Krakowa, odbędzie się w Klubie Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8), 30 listopada br. (czwartek), o godz. 18:00.
Motywem przewodnim listopadowej dyskusji będzie jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie, czyli depresja. O zmianach psychologicznych i emocjonalnych wśród dzieci, młodzieży oraz pogłębiającym się problemie depresji również u osób dorosłych, wycofaniu społecznym, agresji i spadku koncentracji, rozmawiać będą eksperci i specjaliści, udzielający na co dzień specjalistycznej pomocy.
W debacie wezmą udział:
1. prof. Dominika Dudek – lekarka psychiatrii, kierowniczka Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ, prezeska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,
2. Filip Kaszyński – socjoterapeuta, wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii,
3. Urszula Nowicka – psycholog, psychoterapeuta, Centrum Wsparcia Psychologicznego UEK,
4. Aneta Powroźnik – matka dwóch dorastających synów.
Spotkanie poprowadzi prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Wstęp na debatę jest wolny