Niemal 70 tys. wniosków o wyprawkę szkolną w Małopolsce

Niemal 70 tys. wniosków o wyprawkę szkolną w Małopolsce

Od 1 lipca w województwie małopolskim rodzice i opiekunowie złożyli 70 tys. wniosków o wyprawkę szkolną. W kraju wpłynęło do ZUS 1,1 mln wniosków dla ponad 1,6 mln dzieci.


Program "Dobry start" to dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia, które jest niezbędne do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.
Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.
Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.
Wniosek można przesłać tylko elektronicznie - przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.
Dyżur ZUS
We wtorek (18 lipca) w godz. 10 - 12 oddział ZUS w Nowym Sączu organizuje dyżur telefoniczny. Będzie można dowiedzieć się jak złożyć wniosek przez aplikację mZUS. Ekspert ZUS wytłumaczy m.in. jak zainstalować aplikację mZUS, jak z niej korzystać, gdzie znaleźć informację o złożonym wniosku i jak go poprawić. Dyżur będzie pod numerem telefonu 18 449 85 45.
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.