XIX Turniej Kręglarski w Brzesku zakończony

XIX Turniej Kręglarski w Brzesku zakończony

Prezes Bogdan Baranek zrelacjonował brzeski turniej kręglarski rozegrany 24 listopada: Za nami 19 turniej kręglarski Kupców o puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Stał się już tradycja ze w listopadzie w Brzesku rozgrywane są zawody kręglarskie Kupców. 19. Turniej Kręglarski w Brzesku wygrała drużyna Limanowej przed Krakowem, Brzeskiem, Proszowicami i Myślenicami. Wśród mężczyzn triumfował Czesław Sobczak, przed Paweł Sobczak i Tomasz Śmierciak wszyscy z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz- Pyrek z Brzeska pozostałe miejsca Marzena Stach i Krystyna Śmierciak (obie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężył Julek Jopek z Krakowa, przed Natalią Śmierciak z Limanowej i Emilią Maleta - Proszowice. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna 4-letni Jakub Nowak z Brzeska, wnuk prezesa Oddziału Bogdana Baranka, a który powiedział, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku 6 lat.


Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Brzesku słynie z organizacji turniejów kręglarskich, Limanowa specjalizuje sie w strzelectwie pneumatycznym . Myślenice ze strzelania goli do miniaturowych bramek. Po raz 19. w Brzesku został zorganizowany turniej kręglarski. W jego otwarciu uczestniczył wiceprzewodniczący Rady Miasta I Gminy w Brzesku Kamil Trąba. W podsumowaniu imprezy i rozdaniu pucharów wziął udział burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.
Turniej od wielu lat rozgrywany jest o puchar prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Rywalizacja w tym roku była zacięta, o prymat walczyły drużyny z Limanowej, Brzeska i Krakowa. Pozostałe oddziały musiały uznać wyższość zawodników z Limanowej, choć reprezentacja z Krakowa też dzielnie walczyła zdobywając drugie miejsce a tuż za nimi gospodarze z Brzeska , poza podium uplasowały się Proszowice a za nimi Myślenice
Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha oraz prezesi z Krakowa Wiesław Jopek i z Brzeska Bogdan Baranek.
Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Brzeska p. Tomasz Latocha , który ufundował puchary dla zwycięzców.
W turnieju uczestniczyły całe rodziny z dziećmi , jest to impreza rodzinna , integracyjna środowiska Kupieckiego, w spotkaniu uczestniczył prawie 100 osób.
Pragnę podziękować sponsorom;
Kwiaciarnia ’’BAZZAR’ Katarzyny Pacewicz-Pyrek
Mini Market ‘’POD DĘBEM’’ Bogdan Baranek
Urząd Miejski w Brzesku
Selgros hala Kraków p. Andrzej Kras

Z Poważaniem
Bogdan Baranek
Prezes KKK o/Brzesko