18. Forum Przedsiębiorców Małopolski. "(Mało)Polska prosta w obsłudze"

18. Forum Przedsiębiorców Małopolski. "(Mało)Polska prosta w obsłudze"

Krakowska Kongregacja Kupiecka od samego początku uczestniczy w organizowanych przez Polska Press Forach Przedsiębiorców Małopolski. W czwartkowej, XVIII edycji tego wydarzenia krakowskich kupców reprezentował Wiesław Jopek, prezes KKK oraz Grażyna Michura z oddziału limanowskiego KKK.

- Bez usunięcia systemowych barier i gmatwaniny zbędnych lub wadliwych przepisów, bez czytelnego procesu legislacyjnego, spełniającego standardy konsultacji społecznych, bez przyjaznych, przewidywalnych urzędników, bez zaufania i w końcu bez szczerych merytorycznych rozmów nie jesteśmy w stanie rozwijać biznesu oraz stworzyć państwa i jego instytucji przyjaznych oraz prostych w obsłudze dla obywateli i przedsiębiorców - to główny wniosek z XVIII Forum Przedsiębiorców zorganizowanego przez krakowski oddział Polska Press - Dziennik Polski i Gazetę Krakowską – wraz z czołowymi organizacjami gospodarczymi i instytucjami otoczenia biznesu.

Forum Małopolskich Przedsiębiorców to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez redakcję Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej. Jego ideą od lat jest wysłuchanie głosów ludzi biznesu i przekonanie do ich argumentów polityków i urzędników. Tematem XVIII edycji, która odbyła się w czwartek 24 listopada Krakowskim Salonie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego oraz online, było hasło(Mało)Polska prosta w obsłudze.

W podsumowaniu Forum głos oddano przedsiębiorcom oraz działających na ich rzecz organizacją. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że podstawą dobrze funkcjonującego państwa jest zawsze dialog społeczny - ze wszystkimi grupami, bez wykluczania i faworyzowania. W Loży Liderów wystąpili: Joanna Krzemińska, dyrektor ASPIRE; Ewa Flor, ekspertka podatkowa Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan; Hubert Kardasz, wiceprezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie; Janusz Kowalski, wiceprezes Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego oraz Stefan Życzkowski, szef Rady Strategicznej ASTOR.