Święto krakowskiej Izby Przenysłowo-Handlowej

Prezes Wiesław Jopek z rzecznikiem prasowym Marianem Satałą reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką na dorocznym święcie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie. Obchody organizowane są 15 listopada w rocznicę powstania Izby Handlu i Przemysłu w Krakowie. Stało się 14 listopada 1850 roku. Uroczystość służy integracji środowiska gospodarczego Małopolski, stanowi okazję do podsumowania osiągnięć Izby w minionym roku oraz wyróżnienia firm i osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Podczas spotkania prezes Wiesław Jopek miał okazję porozmawiać m.in. z mistrzami olimpijskimi Wojciechem Fortunę i Andrzejem Supronem.

 

Święto Izby stwarza doskonałą możliwość promowania marki oraz produktów czy usług nie tylko wśród firm członkowskich Izby Przemysłowo-Handlowej, ale także wśród licznie zaproszonych gości, będących przedstawicielami świata kultury, nauki, władz rządowych i samorządowych, dyplomatów oraz mediów.

Podczas uroczystości Izba wręcza nagrody „ Krakowskiego Dukata”, przyznaje także Honorowe Dyplomy im. Teodora Baranowskiego firmom, które w sposób szczególny wyróżniają się na polu wdrażania i stosowania innowacyjnych technologii.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków i ABSL zorganizowała konkurs „Mój Pierwszy Biznes, do którego zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych z Miasta Krakowa.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych. Konkurs polegał na opracowaniu BIZNES PLANU prezentującego przedsięwzięcie gospodarcze. W Konkursie mogły brać również udział biznes plany przygotowane zespołowo.