Grzegorz Adamski królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

Grzegorz Adamski królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

Na strzelnicy na Pasterniku w Krakowie odbyły się tradycyjne jesienne strzelania o klejnoty króla kurkowego i marszałków. Gości powitał starszy Bractwa Kurkowego w Krakowie Zdzisław Grzelka. Krakowską Kongregację Kupiecka reprezentował prezes Wiesław Jopek i sekretarz Rady KK Roman Gawrysiak.


Triumfatorem strzelań honorowych został Marcin Nowak, członek zarządu Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Zdobył on najpierw puchar w kategorii VIP, śród generałów i przedstawicieli służb mundurowych wygrał ppłk. Piotr Ciapka, szef szkolenia 6. Brygady Powietrzodesantowej, a wśród królów Maria Żyła z Pszczyny. W rywalizacji o superpuchar prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego najlepszym okazał się Marcin Nowak.
Nagrodę króla kurkowego Jana Grzegorza Pacuta i marszałków Macieja Żółcińskiego oraz Piotra Pateckiego zdobył Janusz Wójcik, ceremoniarz w krakowskim Bractwie Kurkowym.
W strzelaniu o tytuł króla Okręgu Krakowskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP wygrał Grzegorz Adamski z Krakowa, który w przeszłości był 4 razy marszałkiem Okręgu. Tytuły marszałków Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych wystrzelali: Mateusz Bartkiewicz z Krakowa i Grzegorz Mądel z Tarnowa.