20. Festiwal Pierogów, dzień czwarty

20. Festiwal Pierogów, dzień czwarty

Trwa 20. Festiwal Pierogów organizowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką. Ludzi jest dużo, pogoda dopisuje.
 
Poniżej fragment tekst Roberta Piaskowskiego, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. kultury na temat naszego festiwalu: Dziś odwiedziliśmy po raz kolejny komisyjnie 46. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Poza drobnymi zmianami dotyczącymi estetyki, kolorystyki, korekty paru stoisk, nie mieliśmy się do czego doczepić: spójny konsekwentny branding, pomyślenie całością, wprowadzenie kwiatów i roślin, ale przede wszystkim znakomity asortyment. Nie mamy na targach wielkiej garkuchni, ale piękną ofertę rękodzieła, znakomitej ceramiki, produktów drewnianych, kilimów, ręcznie tkanych dywanów, plecionek, koronek..
Za jednym rzutem odwiedziliśmy działający już targ pierogów, to już jego 20. Edycja. Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że akceptuję jak to wygląda. Uwzględniono wszystkie nasze wytyczne. Targ pachnie ziołami, jest estetyczny, zielony, a przestrzeń gastronomiczną wydzielono zielenią, co dzięki Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie było możliwe i za co ogromnie dziękuję.
Często słyszę, że za dużo tych targów, bud, kiermaszy.. otóż nie za dużo. Jest ich 10 i są ściśle nadzorowane. Dokumentujemy, nadzorujemy, współpracujemy, korygujemy.
Zmiana jest widoczna i bardzo ją doceniam. Dziękuję organizatorom za współpracę i ambicję, aby być coraz lepszymi z roku na rok.
Z przekonaniem zapraszam zarówno na Targi Sztuki Ludowej, jak i na 20. Festiwal Pierogów, zwłaszcza 15 sierpnia na święcenie ziół.
A zespołowi któremu przewodzę, Centrum Dziedzictwa, WSA i ZZM. dziękuję za ciężką pracę nad zmianą! Jest widoczna!