Odnowione boisko sportowe przy szkole rzemiosła i przedsiębiorczości

Odnowione boisko sportowe przy szkole rzemiosła i przedsiębiorczości

Prezes Wiesław Jopek reprezentował naszą Kongregację w uroczystym otwarciu po renowacji boisk sportowych przy szkole rzemiosła i przedsiębiorczości przy ul. Rzźniczej w Krakowie.

Wtorek, 7 czerwca 2022 r. przejdzie do historii krakowskiego rzemiosła. W tyym dni otwarto zrewitalizowaną strefę sportową przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Do dyspozycji uczniów są teraz boiska – do piłki nożnej i wielofunkcyjne, a także wyjątkowa strefę street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. W uroczystości wzięła udział zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.
Gości było dużo, ale i inwestycja imponująca. Przyszli więc na spotkanie z młodzieżą i uroczyste przecięcie wstęgi na nowym obiekcie poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, dyrektor Magistratu Marta Nowak, dyrektor Infrastruktury Sportowej Miasta Krakowa Krzysztof Kowal, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek. Współgospodarzem uroczystości, obok dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Elżbiety Kosackiej, był prezes MIRiP Janusz Kowalski. Na uczestników uroczystości czekały dwa wielkie torty, oba w kształcie boisk sportowych.