Kiermasz rzemiosła w Rynku Głównym

Kiermasz rzemiosła w Rynku Głównym

Dziś w samo południe oficjalnie otwarto działający w Rynku Głównym Kiermasz Rzemiosła. Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski witał gości honorowych, a wśród nich m.in. przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza, wiceprezydenta Krakowa Jerzego Muzyka, prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka i prezesa Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorców Krak-Business Krzysztofa Karcza. Był wśród gości również ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej.

Kiermasz działa w ramach święta Rzemiosła. W sobotę, 21 maja odbędą się główne wydarzenia Święta Rzemiosła. W programie znalazły się: msza św. w Bazylice Mariackiej, pochód rzemieślników, wręczenie wyróżnień, rozstrzygnięcie konkursu „Małopolski Rzemieślnik Roku 2021”.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 tradycyjną mszą w Bazylice Mariackiej w intencji małopolskich rzemieślników i ich rodzin. Wezmą w niej udział, oprócz rzemieślników, przedstawiciele władz miasta, Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, starsi cechów i prezesi spółdzielni rzemieślniczych oraz młodzi adepci zawodów rzemieślniczych.

Po mszy delegacje cechów i spółdzielni przejdą wokół Rynku Głównego, gdzie na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki złożą kwiaty.

Oficjalna część obchodów Święta Rzemiosła odbędzie się na scenie pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym. Następnie, po krótkich okolicznościowych przemówieniach zostaną wręczone odznaczenia zasłużonym działaczom rzemiosła i rzemieślnikom oraz nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na tytuł „Małopolski Rzemieślnik 2021 Roku”.

Kiermasz w Rynku Głównym potrwa do 29 maja.