Wiwat król kurkowy elekt Jan Grzegorz Pacut

Wiwat król kurkowy elekt Jan Grzegorz Pacut

W imieniu kupiectwa krakowskiego serdecznie gratuluję Janowi Grzegorzowi Pacutowi zwycięstwa w tegorocznej rywalizacji o tytuł króla kurkowego w Krakowie. 

Wiesław Jopek, prezes KKK


W Krakowie w sobotę 14 maja 2022 roku odbyły się strzelania o tytuł króla kurkowego. Zwyciężył Jan Grzegorz Pacut, natomiast jego marszałkami zostali Maciej Żółciński i Piotr Patecki.
Piękna była pogoda, ciepło. Pięknie był urządzony cały bracki piknik. Bracia kurkowi i ich goście, po powitaniach przeszli na strzelnicę. Tu odbyło się strzelanie o super puchar ufundowany przez prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego. Wśród królów kurkowych (strzelali: Aleksander Adamski, Ryszard Turbasa, Józef Durbas, Józef Hojda, Krzysztof Wójcik, Jan Dziura-Bartkiewicz, Zbigniew Wolfram, Czesław Dźwigaj) najlepszy strzał oddał Aleksander Adamski, spośród generałów (Jerzy Gut, Mieczysław Bieniek, Sławomir Kowalski i Edward Gruszka) - wygrał Mieczysław Bieniek, wśród gości honorowych (Władysław Kosiniak-Kamysz, Jerzy Fedorowicz, Ireneusz Raś, Rafał Komarewicz, Bogusław Kośmider, Janusz Kowalski, Janusz Chwajoł, prof. Andrzej Gołaś) - najlepiej strzelał Bogusław Kośmider - wiceprezydent Krakowa. Jednak w finale generał Mieczysław Bieniek postawił kropkę nad i, oddał znów świetny strzał trafiając po raz drugi "10" i zdobył super puchar.
W pasjonującym strzelaniu królewskim szczęście dopisało Janowi Grzegorzowi Pacutowi i on wygrał rywalizację o tytuł króla kurkowego. Marszałkami zostali Maciej Żółciński i Piotr Patecki. Wiwatom nie było końca, a potem wszyscy przeszli na miejsce pikniku i biesiadowali zajadając się smakołykami z grilla oraz znakomitą grochówką wojskową.
Poza najważniejszą rywalizacją o tytuł królewski, który zdobył Jan Grzegorz Pacut, strzelano również o inne cenne nagrody i puchary. Było ich dużo, rywalizacja szlachetna, a radość, szczególnie dzieci ze zdobytych nagród wielka.
Intronizacja króla kurkowego w Krakowie odbędzie się 4 czerwca na Rynku Głównym.