Podziękowania za gorące serca w sprawie Ukrainy

Podziękowania za gorące serca w sprawie Ukrainy

Wielu kupców i sympatyków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej włączyło się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobroć i ofiarność, apelujemy jednocześnie o dalsze zainteresowanie sprawą. Bo ta pomoc jest i będzie jeszcze długo potrzeba.


Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek podaje konkretne przykłady pomocy: z funduszy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Spółki Kupieckiej Stary Kleparz oraz Spółki Unitarg k. Hali Targowej zakupiono 8 agregatów prądotwórczych, które krakowscy strażacy zawieźli do Lwowa. Ponadto w ładunku znalazły się zgromadzone na miejscu zbiórki na Starym Kleparzu: żywność z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, przenośne kuchenki gazowe, kosmetyki, koce, kołdry, pościel, śpiwory, odzież, bielizna, sucha karma dla zwierząt, maseczki, artykuły sanitarne.
W dalszym ciągu na Starym Kleparzu zbierane są dary od kupców i klientów.
Bartłomiej Szczoczarz pomysłodawca i główny organizator akcji : "Gotuj z nami dla Ukraińskich Dzieci " poinformował że patronat nad tymi działaniami objęło Krakowskie Bractwo Kurkowe, a kupcy ze Starego Kleparza pomagają by zgromadzić jak najwięcej półproduktów, z których powstają posiłki. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji https://zrzutka.pl/zeydau?arid=zeydau-lXP1mQuHk22omOSt....