Apel prezesa Wiesława Jopka w sprawie pomocy dla Ukrainy

Apel prezesa Wiesława Jopka w sprawie pomocy dla Ukrainy

Szanowni Państwo,
nie możemy pozostać obojętni wobec naszych Sąsiadów.
Z wielkim smutkiem śledzimy doniesienia i obserwujemy tragedię, która dzieje się na Ukrainie! Wielu z Was pracuje z Nami i widzimy wasze łzy, strach o wasze rodziny i Waszą Ojczyznę! Serca nam się również łamią!
Całym sercem solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim!


Przyłączając się do apelu Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, Stary Kleparz wraz z Krakowską Kongregacją Kupiecką organizuje zbiórkę niezbędnych rzeczy, które zmagazynujemy w naszym budynku na Starym Kleparzu, a następnie przewieziemy na Stadion Miejski Wisły.
Zbiórka na Starym Kleparzu będzie trwała do 3 marca (czwartek) do godziny 15.
W piątek dostarczone dary przekażemy potrzebującym.
Dary należy dostarczyć do biura inkasentów (parter w budynku głównym -BIURO tel. 12 634 15 15) na terenie Starego Kleparza Rynek Kleparski 20 lub do biura zarządu spółki (I piętro w budynku głównym).
Koordynator akcji na Starym Kleparzu Jan Wiesław Nalepa tel 12 634 15 32 w godz. 9-15.
Potrzebne rzeczy: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.
Lwów potrzebuje także generatory prądotwórcze o dużej mocy.

Prosimy o przynoszenie wyłącznie nowych rzeczy!
#SolidarnizUkraina
#StandwithUkraine

Z poważaniem
Wiesław Jopek
Prezes
Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej