Kraków: dyżury telefoniczne ZUS dla przedsiębiorców

Kraków: dyżury telefoniczne ZUS dla przedsiębiorców

Jak skorzystać z ulgi na start, co trzeba zrobić, aby zarejestrować firmę w ZUS. Między innymi o tych zagadnieniach będzie można porozmawiać z ekspertem ZUS podczas dyżurów telefonicznych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2021. Zaplanowano trzy dyżury, które rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek (8 listopada).


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”, w szczególności wśród młodych ludzi. Co roku eksperci ZUS angażują się w to przedsięwzięcie dzieląc się wiedzą dotyczącą ubezpieczeń społecznych, która jest niezbędna przy
prowadzeniu własnego biznesu.
W najbliższym tygodniu będzie można skorzystać z trzech dyżurów telefonicznych:
- poniedziałek (8 listopada) – ABC Płatnika składek, czyli co osoby rozpoczynające prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej powinny wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach. Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 - 12.00 pod numer telefonu 12 42 46 269;
- wtorek (9 listopada) – Ulgi w spłacie należności wobec ZUS – na jakie ulgi w spłacie należności z tytułu ubezpieczeń społecznych może liczyć zadłużony przedsiębiorca.
Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 - 12.00 pod numer telefonu 12 42 46 269;
- środę (10 listopada) – Poświadczanie formularzy A1 - Ustalenie ustawodawstwa właściwego i zasady procedowania w zakresie poświadczenia formularzy A1.
Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 - 12.00 pod numer telefonu 12 25 24 311.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik ZUS
w województwie małopolskim