Czy będą chętni do współpracy z przedsiębiorcą z Lipska

Czy będą chętni do współpracy z przedsiębiorcą z Lipska

Wojciech Łaptaś, p.o. dyrektora Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK pisze:


Szanowni Państwo!
Nasze miasto partnerskie Lipsk zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w znalezieniu lokalnego producenta tradycyjnych wyrobów spożywczych z Krakowa lub regionu, który byłby zainteresowany nawiązaniem współpracy z lipskim przedsiębiorcą i hurtownikiem panem Thilo Egenbergerem. Pragniemy zainteresować Państwa powyższą sprawą, gdyż w propozycji Lipska dostrzegamy szansę na promocję małopolskich firm i ich produktów.
Pan Egenberger planuje poszerzyć asortyment swojego sklepu o wysokiej jakości produkty regionalne z miast partnerskich Lipska, w tym Krakowa. Obecnie w stałej sprzedaży posiada m.in. kawę, herbaty ziołowe, dżemy, miody, soki, pasty, musztardy, wina, piwa, likiery, makarony, oliwę, mąkę, sól, przyprawy. Zajmuje się również dostawą produktów do sklepów sieciowych np. Kaufland oraz licznych restauracji.
https://www.egenberger-lebensmittel.de/unser-sortiment/
Poszukiwany produkt spożywczy z Krakowa powinien spełniać następujące kryteria:
* tradycyjny/typowy dla regionu
* wysokiej jakości
* bio / fair trade (choć nie jest to wymóg konieczny)
* trwały
* w opakowaniu przyjaznym środowisku (nie plastik lecz np. szkło)
* produkt powinien mieć swoją indywidualną historię do opowiedzenia, sprzedawany byłby pod szyldem wspólnej marki stworzonej przez pana Egenbergera
Ze względu na bogatą ofertę regionalnych miodów z Lipska/Saksonii ten produkt nie jest aktualnie poszukiwany. Uprzejmie proszę o przekazanie ww. oferty zainteresowanym przedsiębiorcom, w tym także małym wytwórcom (np. firmom rodzinnym), którzy mają już ew. doświadczenie z prowadzeniem eksportu produktów w ramach UE.
Z poważaniem,
Wojciech Łaptaś
p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału
WYDZIAŁ DS. PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI
+48 12 616 1548
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.