Tarcza 7.0 to już 32 mln zł wsparcia w Małopolsce

Tarcza 7.0 to już 32 mln zł wsparcia w Małopolsce

 Pomoc udzielona przez ZUS, w ramach ostatniej Tarczy Antykryzysowej, w Małopolsce sięgnęła niemal 32 mln złotych. W całym kraju to 245 mln złotych.
Od 1 lutego przedsiębiorcy z określonych branż mogą składać wnioski o ponowne świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. oraz styczeń 2021 roku.


Na podstawie Tarczy 7.0 małopolskie oddziały ZUS wypłaciły już 8,5 mln zł postojowego. Krakowski ZUS przekazał świadczenia postojowe na kwotę 3,6 mln zł, sądecka placówka natomiast w wysokości 3 mln złotych. Chrzanowski oddział ZUS wypłacił 1,1 mln zł, a tarnowski 750 tys. złotych.
W przypadku zwolnienia ze składek kwota wsparcia udzielona przez ZUS w Małopolsce to 23,3 mln złotych. W Krakowie umorzono składki w wysokości 11,5 mln zł, a w Nowym Sączu 7,1 mln złotych. Kwota umorzenia w Chrzanowie to niemal 3 mln zł, zaś w Tarnowie 1,6 mln złotych.
Wnioski o wsparcie przewidziane w Tarczy Antykryzysowej można złożyć tylko elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Wniosek o zwolnienie ze składek (RDZ-B7) powinien trafić do ZUS do 31 marca 2021 roku. Natomiast o ponowne świadczenie postojowe (RSP-DD7) można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.
Na stronie ZUS jest poradnik na temat wszystkich 7 odsłon wsparcia dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne.
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego


Drukuj