XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Kalwarii Zebrzydowskiej

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę,7 września 2019 roku odbyła się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestniczył w niej prezes Wiesław Jopek reprezentując Krakowską Kongregację Kupiecką.

 

Mszę świętą koncelebrował kapelan małopolskiego rzemiosła ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej. Kazanie wygłosił ks. Wiesław Cygan, dziekan dekanatu Kalwaria Zebrzydowska. Pielgrzymów od ołtarza witał gospodarz miejsca ojciec gwardian Konrad Cholewa. Wśród pielgrzymów znajdował się m.in. Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości z prezesem Januszem Kowalskim, jego zastępcami Tadeuszem Dąbrowskim i Grzegorzem Mielnickim, dyrektorką Izby Anną Adamczyk.

Współorganizatorami dorocznej pielgrzymki rzemiosła do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej byli: Kustosz Sanktuarium, Cech Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Spółdzielnia Rzemieślnicza "Kalwarianka", Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Izba Rzemieślnicza w Tarnowie. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, który uczestniczył osobiście w uroczystości.


Drukuj