Wspieraj lokalne, polskie firmy – to wspólny apel i akcja Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Wspieraj lokalne, polskie firmy – to wspólny apel i akcja Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W dobie panującej i rozszerzającej się epidemii, która spowodowała już kryzys gospodarczy – niezwykle istotne jest, by wspierać lokalne firmy i przedsiębiorców. Aby ci z kolei byli w stanie przetrwać te trudne czasy.


Ze specjalną akcją i apelem do mieszkańców Krakowa i regionu zwracają się Krakowska Kongregacja Kupiecka i Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości. – Przygotowaliśmy specjalne oznaczenia - plakaty, które zawisną na witrynach sklepów czy punktów usługowych, które mogą funkcjonować. Będą informować o tym, że dana firma to lokalny nasz przedsiębiorca, który potrzebuje wsparcia nas wszystkich – mówi Wiesław Jopek, Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.
Kupujmy u lokalnych przedsiębiorców
– To bardzo istotny apel. Kierujemy go do wszystkich mieszkańców przede wszystkim Krakowa i Małopolski, ale też wszystkich Polaków. Wspierajmy się nawzajem. Kupujmy u lokalnych przedsiębiorców. Zamawiajcie produkty u firm z naszego regionu. To wsparcie dla konkretnych firm, ale też wsparcie dla lokalnych samorządów – podatki od takich firm płyną przecież do budżetów gmin czy wojewódzkich – informuje Janusz Kowalski, Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
W ramach akcji, której inicjatorem jest Sekcja Sklepy Polskie funkcjonująca w ramach Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, każda firma mająca polski kapitał, będąca lokalnym przedsiębiorstwem, może zgłosić się do Kongregacji i Izby po specjalne plakaty. Te zawisnąć mogą na witrynach sklepów, restauracji (z obsługą dowozów/wynosów), czy funkcjonujących punktów obsługowych i informować będą mieszkańców, że warto tu wydać pieniądze. – Chcemy działać na rzecz lokalnych przedsiębiorców, członków naszej Kongregacji w Małopolsce, ale też na Śląsku i Podkarpaciu. To realne wsparcie dla przedsiębiorców, które spowoduje, że przetrwają i nie będą musieli zwalniać pracowników, likwidować firm – dodaje Wiesław Jopek.
Polskie produkty
Warto pamiętać również o tym, że w lokalnych firmach znajdziemy w zdecydowanej większości produkty polskie. Pochodzące od polskich wytwórców, rolników i sadowników. Osiedlowe sklepy czy lokalna gastronomia korzysta z dostawców lokalnych – sprawdzonych, bliskich naszemu sercu. To również istotny element wsparcia polskich producentów i przedsiębiorców.
Zapraszamy lokalne firmy po odbiór plakatów i oznaczeń do siedziby Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej lub Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Możliwe jest również otrzymanie wersji elektronicznej do wydruku czy zamieszczenia na swojej stronie internetowej. W tej sprawie prosimy o kontakt na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.