Spotkanie Ministerstwa Rozwoju z krakowskim rzemiosłem - informacja z Urzędu Miasta Krakowa

Spotkanie Ministerstwa Rozwoju z krakowskim rzemiosłem - informacja z Urzędu Miasta Krakowa

Pisaliśmy o tym na naszym facebooku> W krakowskim klubie Na Kotłowem odbyło się spotkanie z podsekretarzem stanu w ministerstwie rozwoju. Uczestniczyli w nim m.in. prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i pełnomocnik prezydium Grzegorz Kosowski.
Prezes Janusz Kowalski, szef Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie zaprosił przedstawicieli cechów i spółdzielni rzemieślniczych z Małopolski. Jest m.in. prezes nowosądeckiej Izby Rzemiosła Tadeusz Szewczyk i wiceprezes tarnowskiej Izby Stanisław Bańbor, prezes Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych Janusz Strzeboński. To informacja na ten temat z magistratu.

 

W dniu 04.02. br odbyło się spotkanie z panią Olgą Semeniuk Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju z przedstawicielami Związku Rzemiosła Polskiego oraz przedstawicielami cechów i izb rzemieślniczych z Krakowa.
Rozmawiano o przyszłości rzemiosła w Polsce, ograniczaniu szkodliwych przepisów i większych kwotach przeznaczanych na rozwój rzemiosła. W spotkaniu aktywny udział wziął przewodniczący Porozumienia na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Krakowie, pan Janusz Kowalski.
Dokładną relację z przebiegu spotkania zamieścił Dziennik Polski. Można przeczytać ją w wydaniu internetowym gazety:
https://dziennikpolski24.pl/ministerstwo-rozwoju-chce-odbudowac-prestiz-rzemiosla-obiecuje-poprawic-warunki-dzialania-firm-oraz-uruchomic-dotacje-dla-izb-i/ar/c3-14762764
Pozdrawiam
Anna Brydniak
WYDZIAŁ DS. PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI
Centrum Wspierania Przedsiębiorczości