Opłatek prezydencki na Rynku Głównym

Opłatek prezydencki na Rynku Głównym

Tradycyjne spotkanie opłatkowe na Rynku Głównym odbyło się w ramach Targów Bożonarodzeniowych, których organizatorem jest Krakowska Kongregacja Kupiecka, w niedzielę 22 grudnia. Otworzył je o godz. 11.20 koncert „Kolędy na trzech tenorów”. Wystąpili Alexander Martinez, Piotr Karzełek i Jakub Oczkowski. Koncert przygotował i prowadził Łukasz Lech. Magdalena Drohomirecka zapowiedziała relacje z tego spotkania w telewizyjnej Kronice Krakowskiej i w Dzienniku Regionów.

 

Następnie o godz. 12 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk złożyli mieszkańcom i turystom życzenia świąteczne i noworoczne, a metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski poświęcił opłatki, którymi przedstawiciele władz miasta i kapłani podzielili się z przybyłymi mieszkańcami i turystami.

Wśród gości byli również ks. Stanisław kardynał Dziwisz, księża infułaci Bronisław Fidelus i Dariusz Raś, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.