niedziela, 27 styczeń 2019 10:39

Bal Kół Gospodarczych Krakowa 2019

W przepięknej sali Hołdu Pruskiego w restauracji Hawełka, w sobotę 26 stycznia 2019 roku odbył sie wielki XIII Bal Kół Gospodarczych Krakowa. Tradycyjnie organizowany jest przez trzy wiodące organizację: Małopolską Izb Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowską Kongregację Kupiecką i Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Za sprawy organizacyjne odpowiadał wiceprezes MIRiP Grzegorz Mielnicki. Gwiazdą wieczoru był Jakub Oczkowski - artysta współpracujący z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią. Podczas Jubileuszowego, 50. Festiwalu im. Jana Kiepury, wcielił się w rolę Jana Kiepury. Stały i często nagradzany uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Królową balu wybrana została Beata Pabian-Mikuła właścicielka spółki Boninvest Group. Wicekrólem wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO.

piątek, 25 styczeń 2019 20:14

Noworoczne spotkanie kupców w Proszowicach

Noworoczne spotkanie proszowickiego środowiska kupieckiego odbyło się w czwartek 24 stycznia 2019 r. Prezes Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Proszowicach Tadeusz Bujakowski serdecznie witał wszystkich przybyłych, szczególnie ciepło burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego, proboszcza miejscowej parafii ks. Jana Zwierzchowskiego i prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka.

Spotkanie przerodziło się w forum dyskusyjne o Proszowicach. Burmistrz opowiadał o planach inwestycyjnych, zachęcał kupców i przedsiębiorców do włączania się prac mających na celu rozwój gospodarczy miasta i gminy. Ks. Zwierzchowski przedstawił palny remontu kaplicy św. Trójcy w Proszowicach.

Od 25 stycznia 2019 r. przestaje obowiązywać stara wersja programu Płatnik (10.01.001), tym samym zostaje ona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zablokowana do użytku.

Od 26 stycznia 2019 obowiązywać będzie tylko Płatnik w wersji 10.02.002, którego przedsiębiorcy muszą samodzielnie pobrać. Konieczność samodzielnego pobrania nowej wersji oprogramowania wynika ze znacznej ilości wprowadzonych zmian, w tym szerszego zakresu przekazywanych do ZUS danych w związku z wejściem w życie przepisów o skróceniu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej.

Samodzielne pobieranie nowego oprogramowania rozłoży w czasie ruch klientów na serwerach ZUS, co ułatwi sprawne pobieranie oprogramowania.

Po pobraniu nowej wersji programu Płatnik kolejne zmiany nastąpią w ramach autoaktualizacji.

Więcej informacji o nowym Płatniku na stronie www.zus.pl.

czwartek, 24 styczeń 2019 12:37

Zaproszenie na bal charytatywny w Skawinie

Podkrakowska Izba Gospodarcza w Skawinie organizuje 9 lutego 2019 r. w OKR "Gubałówka" XIII Charytatywny Bal Karnawałowy

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum