poniedziałek, 14 maj 2018 08:33

Pionierskie rozwiązanie - Wirtualny Urzędnik

Od początku maja Miasto Kraków uruchomiło kolejną usługę, której celem jest poprawa współpracy i komunikacji na linii urząd – mieszkaniec/przedsiębiorca - nową multimedialną odsłonę dotychczas funkcjonującej strony Punktu Obsługi Przedsiębiorcy Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.
Pod adresem : https://business.krakow.pl/pop można za jej pośrednictwem dokonać wszystkich czynności ewidencyjnych w CEIDG, utworzyć własny profil zaufany, zarezerwować termin wizyty czy skorzystać z wyszukiwarki procedur administracyjnych niezbędnych w prowadzeniu własnej firmy.

W Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach odbyło się spotkanie poświecone wspomnieniu Marii Brożek, zmarłej przed dwoma laty szefowej rodzinnej firmy "Złoty Kłos". Okazją dla zorganizowania tej uroczystości była decyzja Rady Miejskiej w Dobczycach o przyznaniu Marii Brożek tytyłu Zasłużonej dla Ziemi Dobczyckiej. Statuetkę i dyplom odebrał mąż Władysław Brożek.

Na strzelnicy wojskowej na Pasterniku odbyły się doroczne zawody o tytuł króla kurkowego. Wygrał przedsiębiorca Zbigniew Wolfram. Marszałkami zostali mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda. Tym razem prezes Wiesław Jopek strzelający w konkurencji wip nie odniósł sukcesu.

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystym strzelaniu królewskim. Puchar wipowski fundowany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego zdobył generał bryg. Sławomir Kowalski. Puchar prezesa Bractwa Kurkowego zdobył Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Krakowa. Najważniejsze trofeum tytuł króla kurkowego wywalczył Zbigniew Wolfram. Marszałkami zostali mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda. Intonizacja odbędzie się 9 czerwca na Rynku Głównym.

To już tradycja, że raz w roku wszyscy najważniejsi politycy szczebla centralnego, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i lokalni liderzy, przyjeżdżają do Krakowa, żeby debatować o najważniejszych wyzwaniach i problemach lokalnej władzy. W tegorocznym IV Europejskim Kongresie Samorządów wzięło udział blisko 1900 gości z 36 krajów świata. Kongres odbył się w dniach 25-26 maja pod hasłem „Samorząd strategią dla przyszłości”. Obradom przysłuchiwało się ponad 100 dziennikarzy, którzy na żywo przekazywali rozmowy z najważniejszymi gośćmi. Jedna z najważniejszych i największych takich konferencji w Europie obejmowała ponad 80 wydarzeń. Były w śród nich bloki programowe, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje i „historie sukcesu”. Wydarzenia realizowane były w ścieżkach: Finanse, Społeczeństwo, Innowacje, Gospodarka, Środowisko oraz Biznes i Samorząd.

Komisja Turystyki Górskiej PTTK przysłała na ręce prezesa Wiesława Jopka podziękowanie za uczestnictwo w Kongresie, szczególnie za udział w dyskusji "Wpływ rozwoju ruchu turystycznego na rozwój usług w centrach krajoznawczych".

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum