wtorek, 27 listopad 2018 13:14

Seminarium "Patent na dobry początek"

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na seminarium "Patent na dobry początek", które odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 30 listopada, w siedzibie Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 11. Udział jest bezpłatny.

poniedziałek, 26 listopad 2018 11:09

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KKK 17 grudnia 2018

Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej zwołuje na dzień 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Odbędzie się ono w siedzibie KKK przy ul. Garbarskiej 14.

Pobierz PDF

18. Turniej Kręglarski w Brzesku wygrała drużyna Limanowej przed Brzeskiem i Krakowem. Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Pośladek z Brzeska przed Wojciechem Moszyńskim z Krakowa i Tomaszem Śmierciakiem z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska przed Bogusławą Stanisz i Beatą Wygodą (obie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężyła Anna Wygoda, przed Natalią Wygodą i Bartłomiejem Wygodą (wszyscy z Limanowej). Najmłodszym uczestnikiem był Jakub Nowak z Brzeska, wnuk prezesa Oddziału Bogdana Baranka.

poniedziałek, 26 listopad 2018 10:54

50-lecie Teatru Regionalnego

W sobotę 24 listopada 2018 r. w Modlnicy odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Teatru Regionalnego. Prezes Stowarzyszenia Bogumiła Pietrzyk witała gości wśród których byli m.in. wójt gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos, sołtys Modlnicy Wojciech Mazur a także prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i szefowie firmy "Artim" Dariusz Michalak i Roman Gawrysiak. Krakowska Kongregacja Kupiecka i firma "Artim" są organizatorami Targów Bożonarodzeniowych i Targów Wielkanocnych na krakowskim Rynku Głównym. Podczas tych imprez występują na scenie artyści z Teatry Regionalnego. Podczas corocznego korowodu kolędniczego spod Barbakanu na Rynek Główny przechodzi kilkadziesiąt grup obrzędowych, podobnie jest w Niedzielę Palmową. Członkowie Stowarzyszenia występują także corocznie w lamentach "dziadów" pod pomnikiem Adama Mickiewicza w wigilię świąt Bożego Narodzenia.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum