wtorek, 07 sierpień 2018 10:25

HOOVER TABLE - informacja o projekcie

Szanowni Państwo, Krakowscy Restauratorzy

Informuję, że Urząd Miasta Krakowa został partnerem w realizowanym wspólnie z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie, Amerykańską Izbą Handlową w Polsce, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Polskim Instytutem Filantropii, Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Krakowie oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym projekcie HOOVER TABLE. Poniżej przesyłam opis i genezę HOOVER TABLE. Bardzo proszę o zapoznanie się z tą inicjatywą i gorąco zachęcam do wzięcia w niej udziału. Wstępną deklarację uczestnictwa w projekcie proszę przesyłać do dnia 17 sierpnia 2018 roku pod adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Z poważaniem
Katarzyna Gądek
Zastępca Dyrektora ds. Turystyki

Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej zaprasza do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu KKK zwołanym na wniosek Komisji Rewizyjnej KKK. Zebranie odbędzie się 20 sierpnia o godz. 15.

Pobierz PDF

piątek, 03 sierpień 2018 10:57

Piknik kupiecki w Myślenicach

Zarząd Krakowskiej Ko ngregacji Kupieckiej Oddział w Myślenicach zaprasza na piknik kupiecki 1 września 2018.

Pobierz PDF

Na pachnącą kwiatami i ziołami Cudowną Moc Bukietów 15 sierpnia – w święto Matki Bożej Zielnej – zapraszają Instytut Dziedzictwa i Krakowska Kongregacja Kupiecka. Po mszy w bazylice Mariackiej i poświęceniu bukietów, w południe wyruszy korowód zielny na Mały Rynek. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs na najwspanialszy bukiet, a na zakończenie zagra zespół Lachersi. Ponadto w ramach Cudownej Mocy Bukietów odbędzie się w Wieliczce w niedzile 12 sierpnia gra terenowa.

Gra "Cudowna Moc Bukietów" to zabawa idealna dla rodzin, par lub przyjaciół, którzy chcieliby aktywnie spędzić niedzielę, poznając przestrzeń miasta i poszerzając wiedzę o roślinach regionu.
Gra odbędzie się 12 sierpnia 2018 r. w godz. 14-18. Rozpoczęcie gry zaplanowane jest na Rynku w Wieliczce przed Centrum Kultury i Turystyki, Rynek Górny 6. Długość trasy: około 3 km. Czas przejścia: około godziny (w zależności od tempa i przystanków). Poziom trudności: łatwy.
Uczestnicy będą wprowadzani do gry przez czterech przebranych aktorów, których będzie można rozpoznać po średniowiecznych strojach. Na starcie każda drużyna otrzyma kartę z zagadkami i mapę trasy.
Gra ma na celu edukować poprzez zabawę. Zagadki skupiają się na poznawaniu przestrzeni miasta wraz z edukacją o kwiatach i ziołach.
Uprzednio zarejestrowane drużyny mogą przystąpić do zabawy w każdym momencie trwania gry, od 14 do maksymalnie 17:10, tak aby do 18 ukończyć spacer. Można rozwiązać dowolną ilość zagadek, ale im większa ilość poprawnych odpowiedzi, tym większe szanse na nagrody!
Zakończenie gry jest w tym samym miejscu, co jej start.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum