Dobiega końca trwający od środy 16. Festiwal Pierogów na Małym Rynku. Impreza organizowana przez Krakowską Kongregację Kupiecką i Krakowskie Biuro Festiwalowe

gromadziła codziennie tłumy krakowian i turystów, którzy degustowali rozmaite rodzaje pierogów przygotowanych przez 15 restauratorów.

Od 15 do 19 sierpnia, już po raz szesnasty, na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. W tym roku pierogi oferuje 15 różnych punktów gastronomicznych, które walczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego.
Za nami juz rozstrzygnięcia konkursowe. W niedzielę w południe ogłoszone zostaną wyniki konkursów i nagrodzeni zwycięzcy.
Organizatorami Festiwalu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka.

czwartek, 16 sierpień 2018 10:40

Zaproszenie na debatę

Agnieszka Ścigaj, poseł na Sejm RP na ręce prezesa KKK Wiesława Jopka przesłała zaproszenie na debatę: Czy krakowscy kupcy skorzystali na zmianach w prawie i jakie są dla nich perspektywy?

Pobierz PDF

środa, 15 sierpień 2018 13:18

Na Małym Rynku trwa Festiwal Pierogów 2018

Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa rozpoczęty. Od 15 do 19 sierpnia na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. Oprócz kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych na uczestników czeka tradycyjnie program artystyczno-muzyczny. 15 sierpnia to dzień „Cudownej Mocy Bukietów” – rozpoczął się mszą świętą w intencji gastronomików i kupców krakowskich  w Bazylice Mariackiej. Mszę świętą koncelebrowaną odprawili ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej i ks.prałat Jan Pasierbek. W nawie głównej miejsca zajęli przedstawiciele władz Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem na czele, był kongregacyjny sztandar.
W ramach wydarzenia towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbyły się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Organizatorami tej części uroczystości była Sekcja Kupców Sukiennic Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum