czwartek, 17 maj 2018 10:42

Wspomnienie o Jerzym Brzezińskim

Wspomnienie o Jerzym Brzezińskim

Niedawno, pięć lat temu w siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej świętowaliśmy 90. urodziny Jerzego Brzezińskiego - Honorowego Prezesa. Zorganizowane wtedy zostało dla dostojnego jubilata małe przyjęcie z tortem i szampanem.

Jerzy Brzeziński urodził się w Krakowie. W okresie międzywojennym w klubie sportowym „Cracovia” uprawiał pływanie, zdobywając mistrzostwo okręgu. W czasie okupacji hitlerowskiej uczył się w Szkole Handlowej i współpracował z ruchem oporu.
11 czerwca 1967 roku przy ul. Praskiej otworzył kawiarnię, którą nazwał Cafe Milano. Była to druga w tym okresie prywatna kawiarnia w Krakowie.
Za bufetem pracował syn, córka była kelnerką, żona nadzorowała kuchnię a jej wypieki, zwłaszcza torty słynne były nawet w Warszawie.
Cafe Milano stało się mekką nie tylko krakowskich artystów. Bywali tu m.in.: Leszek Herdegen, Lidia Zamkow, Halina Czerny-Stefańska, Ewa Demarczyk, Brunon Rajca, Zygmunt Konieczny, Krzysztof Litwin, Piotr Skrzynecki, Jerzy Waldorf, Skaldowie, Niebiesko Czarni.
W Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej był wieloletnim przewodniczącym Branży Gastronomicznej.
Jerzy Brzeziński w 1977 roku wstąpił do Bractwa Kurkowego. Był marszałkiem i królem kurkowym i należał m.in. do grona organizatorów wyjazdu Bractwa Kurkowego do Wiednia na obchody 300-lecia Odsieczy Wiedeńskiej, gdzie spotkał sie m.in. z papieżem Janem Pawłem II.

Jerzy Brzezinski niemal do ostatnich dni życia był aktywny, udzielał się w obu organizacjach. Do niedawna jeszcze kierował samochodem i chwalił się, że ma już 70 lat prawo jazdy. Przez te lata ani razu nie otrzymał punktu karnego.

Pogrzeb Jerzego Brzezińskiego odbędzie się na cmentarzu Rakowickim 22 maja (wtorek) o godz. 13.
Cześć Jego Pamięci

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś.p. Jerzego Brzezińskiego

Honorowego Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej,

Króla Kurkowego A.D. 1983 „Życzliwego”,

zasłużonego gastronomika, niestrudzonego w pracy społecznej Obywatela,

Kolegi pełnego uprzejmości i życzliwości.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w dniu 22 maja 2018 r., o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,

po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim

składają

Prezes, Rada, Prezydium i Członkowie

Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

wtorek, 15 maj 2018 17:18

Zaproszenie na piknik

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wspólnie z Krakowską Kongregacją Kupiecką i Stowarzyszeniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak-Business” zapraszają na PIKNIK integracyjny, który odbędzie się w dniu 02 czerwca 2018 r. Impreza, której rozpoczęcie planowane jest na godz. 17.00, odbędzie się przy ul. Tetmajera (stawy rybne) – dojazd z Bronowic Małych (pętla przy oś. Widok) autobusami linii 238, 248, 258, 268, 278 (przystanek Pasternik + ok. 10 min. pieszo).
Koszt uczestnictwa w Pikniku to 50 zł od osoby.

Podczas Pikniku, który jest integralna częścią obchodów Jubileuszu 90-lecia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie:
* będą serwowane potrawy z grilla, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem, piwo, kawa, herbata (wszystko w cenie zaproszenia),
* czas uczestnikom będzie umilał profesjonalny DJ i muzyka z płyt (różnorodna) oraz
* będą konkursy i zabawy, m.in. konkurs karaoke, występ Gwiazdy wieczoru.
Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie liczby osób zainteresowanych udziałem w imprezie do dnia 25 maja br. pod nr tel. 12 421-52-51, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Uwaga: Bilety do nabycia będą także na miejscu w dniu imprezy, ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym na podany powyżej numer !
Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, rzemieślników i kupców oraz ich rodziny i pracowników do udziału w tej imprezie.

poniedziałek, 14 maj 2018 08:33

Pionierskie rozwiązanie - Wirtualny Urzędnik

Od początku maja Miasto Kraków uruchomiło kolejną usługę, której celem jest poprawa współpracy i komunikacji na linii urząd – mieszkaniec/przedsiębiorca - nową multimedialną odsłonę dotychczas funkcjonującej strony Punktu Obsługi Przedsiębiorcy Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.
Pod adresem : https://business.krakow.pl/pop można za jej pośrednictwem dokonać wszystkich czynności ewidencyjnych w CEIDG, utworzyć własny profil zaufany, zarezerwować termin wizyty czy skorzystać z wyszukiwarki procedur administracyjnych niezbędnych w prowadzeniu własnej firmy.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum