poniedziałek, 08 lipiec 2019 14:41

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej dobroczyńców DPS Helclów

W poniedziałek, 8 lipca odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej dobroczyńców Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów Państwa Barbary i Zenona Hajdugów. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig. Był też obecny Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej a zarazem prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów.

Barbara Hajduga oraz Zenon Hajduga przekazali oszczędności swojego życia na sfinansowanie części kosztów związanych z budową nowego pawilonu Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów, który został oficjalnie oddany do użytku w czerwcu ubiegłego roku. Ta inicjatywa zrealizowana przez Gminę Miejską Kraków wpłynęła na możliwość zapewnienia godnego miejsca na spędzenie jesieni życia osobom potrzebującym pomocy.

O działalności społecznej państwa Hajdugów mówili uczestniczący w odsłonięciu pamiątkowej tablicy zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk. Również Marcin Daniec pięknie wspomniał panią Barbarę i ciepło mówił o przyjaźni jaką darzy go pan Zenon.

Po odsłonięciu tablicy wszyscy zostali zaproszeni na koncert, w którym wystąpili: Bożena Zawiślak-Dolny, Witold Wrona, Jakub Oczkowski, a przy pianinie akompaniował im Jerzy Sobeńko.

Państwo Hajdugowie działali społecznie na wielu polach, za co zostali uhonorowani tytułem „Filantropa Krakowa A.D. 2015”. Podczas otwarcia nowego pawilonu Domu Zenon Hajduga oraz pośmiertnie jego żona, Barbara zostali odznaczeni przez prezydenta miasta Krakowa odznaczeniem „Honoris Gratia”, a w dowód wdzięczności za szczególne poświęcenie na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w nowym obiekcie DPS zlokalizowano tablicę upamiętniającą udział finansowy darczyńców w powstaniu tego budynku.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum