Wydrukuj tą stronę
poniedziałek, 11 marzec 2019 15:15

Prezydent Jacek Majchrowski Małopolaninem Roku 2018

Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek uczestniczył w poniedziałek, 11 marca, w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w galii plebiscytu „Małopolanin Roku 2018. Człowiek Roku 2018”, podczas której prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odebrał wyróżnienie.

Podczas Noworocznego Spotkania Opłatkowego Samorządów, które 8 stycznia, odbyło się w magistracie, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk ogłosił nazwiska laureatów tytułu „Małopolanina Roku”. Za rok 2018 zostali nimi tenisistka Agnieszka Radwańska oraz prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

Honorowe tytuły Małopolanina Roku przyznawane są przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, a tytuły Człowieka Roku przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Agnieszka Radwańska, najwybitniejsza polska tenisistka, zwyciężczyni dwudziestu turniejów WT otrzymała tytuł za to, że była ambasadorką na świecie polskiego sportu oraz Krakowa i Małopolski, za aktywną promocję postawy fair play oraz działalność charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących. Niestety nie było jej na uroczystości wręczenia tytułu.

Jacek Majchrowski, prezydent Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, wojewoda krakowski w latach 1996-1997, wieloletni sędzia Trybunału Stanu, autor cenionych prac o II Rzeczypospolitej, został wyróżniony jako najdłużej urzędujący prezydent w historii Krakowa, który po raz piąty wygrał bezpośrednie wybory.

Tytuł „Człowieka Roku 2018” otrzymali prof. Michał Kleiber oraz prof. Andrzej Białas.