Wydrukuj tą stronę
niedziela, 27 styczeń 2019 10:39

Bal Kół Gospodarczych Krakowa 2019

W przepięknej sali Hołdu Pruskiego w restauracji Hawełka, w sobotę 26 stycznia 2019 roku odbył sie wielki XIII Bal Kół Gospodarczych Krakowa. Tradycyjnie organizowany jest przez trzy wiodące organizację: Małopolską Izb Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowską Kongregację Kupiecką i Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Za sprawy organizacyjne odpowiadał wiceprezes MIRiP Grzegorz Mielnicki. Gwiazdą wieczoru był Jakub Oczkowski - artysta współpracujący z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią. Podczas Jubileuszowego, 50. Festiwalu im. Jana Kiepury, wcielił się w rolę Jana Kiepury. Stały i często nagradzany uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Królową balu wybrana została Beata Pabian-Mikuła właścicielka spółki Boninvest Group. Wicekrólem wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO.

Około 100 osób przyszło do Hawełki, Na wszystkich czekał wykwintny stół, był także zimny bufet wędlinami i sałatkami a także odrębny z ciastami i owocami. Zabawę rozpoczęli oficjalnie prezesi organizacji. Wystąpili prezes Janusz Kowalski z Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wiesław Jopek z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Krzysztof Karcz ze Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Po przywitaniu rozpoczęły się tańce.

Z wielkim aplauzem przyjęto występ Jakuba Oczkowskiego. Śpiewał wielkie arie operetkowe i przeboje. Około północy ogłoszono wyniki wyborów królowej balu. Została nią Beata Pabian-Mikuła. Królowa przed dwoma laty wstąpiła do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. 10 grudnia 2017 roku w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich podczas uroczystości z okazji Święta Kupca odczytała tekst ślubowania, a następnie została pasowana na kupca.

Wicekrólem balu wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO. Piękny walc w wykonaniu pary królewskiej zakończył tę część zabawy.

Niezwykle udany Wielki Bal Kół Gospodarczych Krakowa trwał do wczesnych godzin porannych.