niedziela, 27 styczeń 2019 10:39

Bal Kół Gospodarczych Krakowa 2019

W przepięknej sali Hołdu Pruskiego w restauracji Hawełka, w sobotę 26 stycznia 2019 roku odbył sie wielki XIII Bal Kół Gospodarczych Krakowa. Tradycyjnie organizowany jest przez trzy wiodące organizację: Małopolską Izb Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowską Kongregację Kupiecką i Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Za sprawy organizacyjne odpowiadał wiceprezes MIRiP Grzegorz Mielnicki. Gwiazdą wieczoru był Jakub Oczkowski - artysta współpracujący z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią. Podczas Jubileuszowego, 50. Festiwalu im. Jana Kiepury, wcielił się w rolę Jana Kiepury. Stały i często nagradzany uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Królową balu wybrana została Beata Pabian-Mikuła właścicielka spółki Boninvest Group. Wicekrólem wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO.

Około 100 osób przyszło do Hawełki, Na wszystkich czekał wykwintny stół, był także zimny bufet wędlinami i sałatkami a także odrębny z ciastami i owocami. Zabawę rozpoczęli oficjalnie prezesi organizacji. Wystąpili prezes Janusz Kowalski z Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wiesław Jopek z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Krzysztof Karcz ze Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Po przywitaniu rozpoczęły się tańce.

Z wielkim aplauzem przyjęto występ Jakuba Oczkowskiego. Śpiewał wielkie arie operetkowe i przeboje. Około północy ogłoszono wyniki wyborów królowej balu. Została nią Beata Pabian-Mikuła. Królowa przed dwoma laty wstąpiła do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. 10 grudnia 2017 roku w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich podczas uroczystości z okazji Święta Kupca odczytała tekst ślubowania, a następnie została pasowana na kupca.

Wicekrólem balu wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO. Piękny walc w wykonaniu pary królewskiej zakończył tę część zabawy.

Niezwykle udany Wielki Bal Kół Gospodarczych Krakowa trwał do wczesnych godzin porannych.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum