sobota, 08 grudzień 2018 21:46

Święto kupca 2018 w Myślenicach

Marta Hankus została wyróżniona i wyznaczona do uroczystego złożenia przysięgi Kupieckiej podczas obchodów Dnia Kupca w Myślenicach. Marta Hankus prowadzi kwiaciarnię w Galerii Myślenice, w zawodzie pracuje od 12 lat. Gospodarzem świątecznego spotkania była Lucyna Gowin, prezes Oddziału KKK w Myślenicach. Marta Hankus przysięgę złożyła wobec kupców myślenickich oraz gości: ks. proboszcza Zdzisława Balona, który wcześniej odprawił mszę świętą w intencji kupców, starosty myślenickiego Józefa Tomala i burmistrza Jarosława Szlachetki. Byli też prezes Wiesław Jopek,  jego zastępca Jacek Fortuna oraz Roman Gawrysiak sekretarz Rady z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Stanisław Bisztyga, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pasowania tradycyjnym łokciem dokonał prezes Wiesław Jopek.

Prezes Lucyna Gowin krótko podsumowała mijający rok. Oddział KKK za duży sukces uważa organizację wspólnie z Urzędem Miasta i Muzeum Niepodlegołości Wielkanocnego Konkursu Palm. Przed Bożym Narodzeniem kupcy wraz z Caritas Betania organizuje wigilię dla samotnych. Przychodzi zwykle około 100 osób, które otrzymują po kolacji paczki żywnościowe. Kongregacja Kupiecka w Myślenicach urządza też jeden z ołtarzy na święto Bożego Ciała.

Lucyna Gowin poinformowała też, że do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Myślenicach wstąpiły Sylwia Janiszewska-Rola i Marta Hankus. Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek dokonał pasowania na kupca panie Hankus, natomiast Sylwia Janiszewska-Rola zaszczytu pasowania dostąpi na centralnych uroczystościach w Krakowie.

Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami za aktywność otrzymały Barbara Smyrak i Maria Panek.

Laudacje na cześć Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Myślenicach wygłosili ks. proboszcz Zdzisław Balon, burmistrz Jarosław Szlachetka, starosta Józef Tomala i Stanisław Bisztyga.

Ostatnio zmodyfikowano w sobota, 08 grudzień 2018 21:54

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum