środa, 12 wrzesień 2018 14:54

Kram w Sukiennicach do wynajęcia

To niebywała okazja, gdyż ostatnia taka szansa była w 1994 roku. Lokal położony jest w miejscu bardzo atrakcyjnym i z historyczną tradycją handlu. Ma też wspaniały adres: Kraków, Sukiennice - Rynek Główny 3.

Kram nr 26 znajduje się po lewej stronie hali patrząc od strony ul. św. Jana jako drugi w kolejności. Do niedawna mieściło się tam stoisko Cepelii.

Oto garść informacji zaczerpniętych ze strony Zarządu Budynków Komunalnych. Powierzchnia karmu wynosi 10,64 m2. Pomieszczenie wyposażone jest w instalację elektryczną. Zwycięzca aukcja zobowiązany będzie zawrzeć indywidualną umowę na dostawę energii elektrycznej do lokalu.
Dodatkowo umowa najmu obejmować będzie również udział w powierzchni wspólnej toalet i pomieszczeń kupieckich zlokalizowanych w poziomie piwnicy (udział w pomieszczeniach wspólnych wynosi 1,47 m2 oczynszowiony zostanie opłatą w wysokości 5,70 zł /m2).
Budynek wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-10.
    
Zwycięzca aukcji zobowiązany będzie prowadzić w lokalu działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła (ludowego i artystyczne-go), związanego z tradycją handlu krakowskiego, którego celem jest promocja miasta i regionu.

Gmina Miejska Kraków - właściciel lokalu – dopuszcza w tym miejscu handel pamiątkami, upominkami, prezentami, sztuką użytkową, które są wykonane z surowców naturalnych między innymi z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego, i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, kaletniczo-futrzarskich, snycerstwa, metaloplastyki, odlewnictwa artystycznego, malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki, książek ręcznie malowanych.
   
Wynajmujący nie wyraża zgody na handel w lokalu przedmiotami pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku nie mającymi znamion rękodzieła lub nie nawiązującymi jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju, jak również nie wyraża zgody na handel artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.

Przystępujący do przetargu musi wpłacić wadium w wysokości 5 tys. zł. Przetarg odbedzie się 28 września. Stawkę wyjściową stanowi najwyższa oferata zaproponowana przez uczestników przetargu.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum