środa, 15 sierpień 2018 13:18

Na Małym Rynku trwa Festiwal Pierogów 2018

Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa rozpoczęty. Od 15 do 19 sierpnia na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. Oprócz kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych na uczestników czeka tradycyjnie program artystyczno-muzyczny. 15 sierpnia to dzień „Cudownej Mocy Bukietów” – rozpoczął się mszą świętą w intencji gastronomików i kupców krakowskich  w Bazylice Mariackiej. Mszę świętą koncelebrowaną odprawili ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej i ks.prałat Jan Pasierbek. W nawie głównej miejsca zajęli przedstawiciele władz Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem na czele, był kongregacyjny sztandar.
W ramach wydarzenia towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbyły się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Organizatorami tej części uroczystości była Sekcja Kupców Sukiennic Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Po mszy świętej uroczysty orszak z kapelą przeszedł z Bazyliki Mariackiej na Mały Rynek. Księdz infułąt Dariusz Raś poświęcił przyniesione przez mieszkańców miasta i turystów ziołą.

W tym roku można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które walczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego. Znając gusta uczestników po poprzednim festiwalu organizatorzy postanowili poświęcić w tym roku konkurs główny pierogom ruskim, publiczność natomiast będzie mogła głosować na dowolne pierogi.

Na najlepszego pieroga będzie mógł zagłosować każdy, kto 17 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Głosowanie potrwa do godziny 18. Laureatów obu konkursów poznamy 19 sierpnia w samo południe.

Organizatorami Festiwalu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Ostatnio zmodyfikowano w środa, 15 sierpień 2018 13:32

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum