piątek, 03 sierpień 2018 10:08

Cudowna Moc Bukietów w święto Matki Możej Zielnej na Małym Rynku w Krakowie

Na pachnącą kwiatami i ziołami Cudowną Moc Bukietów 15 sierpnia – w święto Matki Bożej Zielnej – zapraszają Instytut Dziedzictwa i Krakowska Kongregacja Kupiecka. Po mszy w bazylice Mariackiej i poświęceniu bukietów, w południe wyruszy korowód zielny na Mały Rynek. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs na najwspanialszy bukiet, a na zakończenie zagra zespół Lachersi. Ponadto w ramach Cudownej Mocy Bukietów odbędzie się w Wieliczce w niedzile 12 sierpnia gra terenowa.

Gra "Cudowna Moc Bukietów" to zabawa idealna dla rodzin, par lub przyjaciół, którzy chcieliby aktywnie spędzić niedzielę, poznając przestrzeń miasta i poszerzając wiedzę o roślinach regionu.
Gra odbędzie się 12 sierpnia 2018 r. w godz. 14-18. Rozpoczęcie gry zaplanowane jest na Rynku w Wieliczce przed Centrum Kultury i Turystyki, Rynek Górny 6. Długość trasy: około 3 km. Czas przejścia: około godziny (w zależności od tempa i przystanków). Poziom trudności: łatwy.
Uczestnicy będą wprowadzani do gry przez czterech przebranych aktorów, których będzie można rozpoznać po średniowiecznych strojach. Na starcie każda drużyna otrzyma kartę z zagadkami i mapę trasy.
Gra ma na celu edukować poprzez zabawę. Zagadki skupiają się na poznawaniu przestrzeni miasta wraz z edukacją o kwiatach i ziołach.
Uprzednio zarejestrowane drużyny mogą przystąpić do zabawy w każdym momencie trwania gry, od 14 do maksymalnie 17:10, tak aby do 18 ukończyć spacer. Można rozwiązać dowolną ilość zagadek, ale im większa ilość poprawnych odpowiedzi, tym większe szanse na nagrody!
Zakończenie gry jest w tym samym miejscu, co jej start.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum