piątek, 02 luty 2018 18:51

Pożegnanie z koledą 2018 w klubie Na Kotłowem

Prezes Wiesław Jopek i Ewa Krzywdzińska, pełnomocnik Prezydium KKK ds. imprez kulturalnych i sportowych reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką na rzemieślnicyzm pożegnaniu z okresem kolędowania, które odbyło sie 2 grudnia w klubie Na Kotłowem.

Po raz siódmy w święto Matki Bożej Gromnicznej, z inicjatywy starszego Małopolskiego Cechu Optyków Mariana Wójcika, krakowscy rzemieślnicy żegnali się z okresem kolędowania, gasili ostatnie światełka na choince. Śpiewał Makino - Aleksander Kobyliński. Spotkanie prowadził Mieczysław Czuma.
Kilkadziesiąt osób sympatycznie spędziło ten wieczór. Śpiewano kolędy, ale red. Mieczysław Czuma zadbał również o przekazywanie ciekawostek dotyczących nie tylko kolędowania. Przy okazji promowano ostatnią książkę Leszka Mazana pt. "Jest tam w Krakowie kościół Maryi Panny..."
Po błogosławieństwie, którego udzielił zebranym ks. Łukasz Michalczewski z Bazyliki Mariackiej, wszyscy ochoczo śpiewali kolędy. Największe brawa zebrały dwie kilkuletnie solistki Adrianna Moszyńska i Michalina Wójcik.

 

 

 

Ostatnio zmodyfikowano w piątek, 02 luty 2018 18:56

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum