piątek, 01 grudzień 2017 12:48

Senator Jerzy Fedorowicz apeluje o pomoc dla szpitala

Szanowni Państwo,

ze zdumieniem dowiedziałem się, że żadna z placówek ochrony zdrowia w Krakowie nie posiada tak bardzo potrzebnego urządzenia, jakim jest System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN. Jest to system, który zapobiega wypadaniu włosów u pacjentów onkologicznych poddawanych chemioterapii. Zachowanie włosów ma w leczeniu onkologicznym ogromne znaczenie psychologiczne, zwłaszcza u kobiet. NFZ nie dofinansowuje takiego zakupu, ponieważ nie jest to sprzęt ratujący życie. Szukam wsparcia u ludzi dobrej woli, którzy zechcieliby przekazać nawet najskromniejszy datek na Fundację Rozwoju Onkologii i Edukacji Onkologicznej FROEO, która potrzebuje zebrać 120 tys. zł na zakup tego urządzenia dla pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ze swojej strony zadeklarowałem przekazanie wpływów z mojej niedawno wydanej książki pt. „Absolwenci rocznik ‘69” na ten szczytny cel.

W załączniku przekazuję pismo od Fundacji FROEO, w którym znajduje się szczegółowy opis działania urządzenia.

Proszę o Wasze wsparcie Jerzy Fedorowicz

Szanowni Państwo,

Fundacja FROEO została założona w 2015 roku. Podstawowym celem jej działalności jest szerokorozumiana poprawa jakości opieki onkologicznej w Polsce. Cel ten jest realizowany zarówno poprzez wspieranie rozwoju nauki, edukację lekarzy i pacjentów, oraz poprawę standardów realizacji leczenia onkologicznego. Konsekwencją wszystkich podejmowanych działań ma być poprawa efektywności leczenia onkologicznego ze szczególnym zwróceniem uwagi na jakość życia chorych na nowotwory.

Obecnie Fundacja gromadzi fundusze na zakup Systemu Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN. System ten zapobiega wypadaniu włosów u chorych poddawanych chemioterapii.

Utrata włosów u pacjentów otrzymujący chemioterapię jest jednym z najczęstszych i najbardziej traumatycznych efektów ubocznych leczenia onkologicznego. W przypadku niektórych rodzajów agresywnej chemioterapii łysienie obserwowane jest u prawie 100% chorych.

Zastosowanie Systemu Chłodzenia Skóry Głowy pozwala na zachowanie włosów u 50-90% chorych (w zależności od rodzaju stosowanej chemioterapii). Jednocześnie zautomatyzowane chłodzenie skóry głowy jest postępowaniem bezpiecznym i dobrze tolerowanym przez pacjentów.

System PAXMAN został zarejestrowany w kwietniu 2017 r. przez Amerykańską Agencję do Spraw Leków (FDA) jako standard postępowania w zapobieganiu wypadaniu włosów u chorych poddawanych chemioterapii.

Aktualnie w Polsce działa 8 urządzeń PAXMAN, co w odniesieniu do około 60 tysięcy chorych poddawanych rocznie chemioterapii w naszym kraju jest liczbą ekstremalnie niską w stosunku do potrzeb. W Krakowie, drugim co do liczby mieszkańców mieście w Polsce, nie ma ani jednego takiego urządzenia.

Warunkiem zakupu ww Systemu dla pacjentów leczonych w Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest zebranie kwoty 120 tys złotych.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie Fundacji w celu zakupu Systemu Chłodzenia Skóry Głowy dla pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Prezes Fundacji prof. dr hab. n med. Piotr Wysocki,  wiceprezes Fundacji dr n med. Małgorzata Kliszcz-Wysocka

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum