niedziela, 26 listopad 2017 10:46

Święto Kupca 2017 w Proszowicach

Mszą świętą w kościele parafialnym w Proszowicach zainaugurowano tegoroczne Święto Kupca.

Ks.prałat Jan Zwierzchowski, proboszcz parafii w Proszowicach oprał swoje kazanie na przypowieści  którą Jezus opowiedział tłumom:
Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją. Niektórzy ludzie, by znaleźć ziemski skarb wyruszali na niebezpieczne wyprawy, mimo iż wiele z nich kończyło się ich śmiercią. Narażali swoje życie, by choć na kilka lat stać się bogatymi. Bóg daje nam skarb, który trwa na wieki, a który przewyższa wszystkie inne bogactwa. Chciejmy go odkryć i poświęcić dla niego swe życie.
W mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele władz Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem i zastępcami Janem Wiesławem Nalepą i Jackiem Fortuną. Byli prezesi Oddziałów Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Myślenicach, Brzesku i Limanowej. Byli też burmiest Proszowic Grzegorz Cichy i wicestarosta Zbigniew Daros. Gospodarzem uroczystości byli Andrzej Król - prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Proszowicach i Elżbieta Rechnowska, starsza Cechu Rzemiosł Różnych w Proszowicach. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z Krakowa, Limanowej i Myślenic oraz Cechu Rzemiosł Różnych z Proszowic i Izby Rzemieślniczej w Kazimierzy Wielkiej.

Obejrzyjcie galerię

Ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 26 listopad 2017 10:49

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum