sobota, 25 listopad 2017 10:22

Targi Bożonarodzeniowe 2017 - dzień drugi

Słonecznie rozpoczął się drugi dzień na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja. w Południe polecą one przypiete do balonów do nieba. Ciekawe czy trafia pod właściwy adres. Wieczorem o godz. 18 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oficjalnie ogłosi, że Targi sa otwarte i zapali światła na choince koło kościoła Mariackiego. Choinka ubrana jest w barwach biało-niebieskich. To nie tylko kolory Krakowa ale również Wyspiańskiego. Obejrzyjcie galerię!

Wspaniałym koncertem zespołu "Pod Budą" z Andrzejem Sikorowskim na czele rozpoczęła się ceremonia otwarcia Targów Bożonarodzeniowych 2017 r. Sakramentalne słowa: targi uważam za otwarte wypowiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Zespół Pod Budą obchodzi w tym roku 40 lecie istnienia. W marcu tego roku ukazał się najnowszy album 40 lat Pod Budą zawierający nagrania jakich dokonali artyści w ciągu 40 lat swojego istnienia. Kilka z nich zaprezentował Andrzej Sikorowski z zespołem na estradzie Targów Bożonarodzeniowych. Pogoda dopisała, na Rynek przyszły tłumy krakowian i turystów.
Owacje były fantastyczne, bisów niestety nie było, gdyż scenariusz przewidywał tuż po występie oficjalne otwarcie Targów Bożonarodzeniowych 2017 przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka.
Potem prezydent poszedł zapalić światła na choince koło Bazyliki Mariackiej.

Ostatnio zmodyfikowano w sobota, 25 listopad 2017 22:17

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum