wtorek, 14 listopad 2017 14:44

Imię św. Maksymiliana Kolbe dla Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie ponad pół wieku czekał na swojego patrona. Został nim św. Maksymilian Maria Kolbe. Z tej okazji we wtorek 14 listopada w kościele ojców Franciszkanów została odprawiona msza święta, której przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, który wygłosił również kazanie.

Po nabożeństwie była okazja pokrzepienia się smakołykami przygotowanymi przez uczniów. W czasie tego spotkania Tadeusz Zarawski, dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego wręczył przyznaną przez społeczność szkolną statuetkę "Człowiek na Maxa" metropolicie, ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego działa na krakowskim rynku edukacyjnym już od ponad 50 lat. W skład zespołu wchodzą: Technikum Przemysłu Spożywczego, Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Technikum Uzupełniające dla Dorosłych. W czasie nauki uczniowie odbywają praktyki i zdobywają doświadczenie zawodowe w renomowanych firmach w Krakowie i jego okolicach. Szkoła współpracuje z najlepszymi zakładami gastronomicznymi, cukierniami, piekarniami i masarniami oraz organizuje zagraniczne staże i praktyki zawodowe. Każdego roku uczniowie szkoły zdobywają wysokie lokaty w Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz organizowanym we Wrocławiu. Do njiedawna szkoła mieściła sie w budynku przy placu Jana Matejki, od zeszłego roku ma nową siedzibę przy ul. Miechowity 6.
Krakowską Kongregację Kupiecką podczas uroczystości reprezentowała Anna Łuszczek, pełnomocnik prezydium KKK ds. kontaktów i współpracy ze szkołami zawodowymi.

Ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 14 listopad 2017 14:51

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum