Na pachnącą kwiatami i ziołami Cudowną Moc Bukietów 15 sierpnia – w święto Matki Bożej Zielnej – zapraszają Instytut Dziedzictwa i Krakowska Kongregacja Kupiecka. Po mszy w bazylice Mariackiej i poświęceniu bukietów, w południe wyruszy korowód zielny na Mały Rynek. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs na najwspanialszy bukiet, a na zakończenie zagra zespół Lachersi. Ponadto w ramach Cudownej Mocy Bukietów odbędzie się w Wieliczce w niedzile 12 sierpnia gra terenowa.

Gra "Cudowna Moc Bukietów" to zabawa idealna dla rodzin, par lub przyjaciół, którzy chcieliby aktywnie spędzić niedzielę, poznając przestrzeń miasta i poszerzając wiedzę o roślinach regionu.
Gra odbędzie się 12 sierpnia 2018 r. w godz. 14-18. Rozpoczęcie gry zaplanowane jest na Rynku w Wieliczce przed Centrum Kultury i Turystyki, Rynek Górny 6. Długość trasy: około 3 km. Czas przejścia: około godziny (w zależności od tempa i przystanków). Poziom trudności: łatwy.
Uczestnicy będą wprowadzani do gry przez czterech przebranych aktorów, których będzie można rozpoznać po średniowiecznych strojach. Na starcie każda drużyna otrzyma kartę z zagadkami i mapę trasy.
Gra ma na celu edukować poprzez zabawę. Zagadki skupiają się na poznawaniu przestrzeni miasta wraz z edukacją o kwiatach i ziołach.
Uprzednio zarejestrowane drużyny mogą przystąpić do zabawy w każdym momencie trwania gry, od 14 do maksymalnie 17:10, tak aby do 18 ukończyć spacer. Można rozwiązać dowolną ilość zagadek, ale im większa ilość poprawnych odpowiedzi, tym większe szanse na nagrody!
Zakończenie gry jest w tym samym miejscu, co jej start.

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Od 16 lipca, można składać wnioski. Kwoty dofinansowania sięgają
od 10 tysięcy do 500 tysięcy złotych. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa.
Celem konkursu jest wybór projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi
oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka. ZUS finansuje projekty o charakterze doradczym, inwestycyjnym i doradczo-inwestycyjnym.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest w trakcie wysyłki 20 mln listów do swoich klientów. Każdy
kto ma odprowadzoną choć jedną składkę emerytalną, ukończył 35 rok życia i nie jest jeszcze
na emeryturze, otrzyma Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS.

Pobierz PDF

W Krakowie w wieku 89 lat zmarł Jerzy Napieracz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wybitny malarz i grafik, twórca ponad 700 ekslibrisów inspirowanych Krakowem, którego prace prezentowane były na licznych wystawach. Był artystą zaangażowanym społecznie, który projektował oprawę plastyczną wielu krakowskich wydarzeń kulturalnych. W latach 60. i 70. ubiegłego stulecia w ramach współpracy społecznej z organizacjami studenckimi projektował oprawy plastyczne pierwszych Festiwali Piosenki Studenckiej, Juwenaliów, obchodów 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Domu Kultury "Pod Baranami" i Miejskim Domu Kultury. W latach 1972-1990 był Głównym Plastykiem Miasta Krakowa. Za zasługi dla Krakowa w 2010 r. wyróżniony został Odznaką Honoris Gratia.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum