piątek, 09 listopad 2018 10:40

X Forum Przedsiębiorców Małpolski

Polska Press sp. z o.o. jest organizatorem X Forum Przedsiębiorców Małopolski, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO, ul.Galicyjska 9, 22 listopada 2018 r.


Temat wiodący: Biznes i praca. Jak przełamać bariery rozwoju.
Zaproszeni zostali:
Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii,
Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju.
Spotkanie poprowadzi red. Zbigniew Bartuś.


Zainteresowani udziałem w X Forum proszeni są o pilny kontakt z sekretariatem KKK

Prof. Jacek Majchrowski wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Krakowa, uzyskując 61,94 proc. głosów. Na Małgorzatę Wassermann, kandydatkę Zjednoczonej Prawicy, zagłosowało 38,06 proc. wyborców - podał oficjalnie przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Rafał Lisak. Jacek Majchrowski zdobył w niedzielnej drugiej turze wyborów 197 19 głosów. Za jego kontrkandydatką opowiedziało się 121 83 wyborców. Frekwencja wyniosła 55,27 proc. Sukcesu prezydentowi Krakowa gratulowali tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych, w niedzielny wieczór w Pałacu Prasy, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Janem Wiesławem Nalepą oraz sekretarzem Rady KKK Romanem Gawrysiakiem, przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego KKK Edwardem Kasztelańcem oraz członkiem Rady KKK Dariuszem Michalakiem.

Rządzący od 2002 r. Krakowem Jacek Majchrowski jest prawnikiem i historykiem doktryn politycznych. Urodził się 13 stycznia 1947 r. w Sosnowcu. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W kościele św. Barbary w Krakowie w Dzień Zaduszny, 2 listopada 2018 roku o godz. 8. 30 odprawiona został msza święta w intencji wszystkich zmarłych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku mija 111 lat od chwili, kiedy w kościele św. Barbary przy placu Mariackim w Krakowie odbyło się pierwsze nabożeństwo żałobne za zmarłych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Tradycyjnie też prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek zaprosił uczestników nabożeństwa na kawę i ciasto do kawiarni Vinage w Rynku Głównym.

czwartek, 25 październik 2018 11:37

Konkurs "Mój pierwszy biznes"

W magistracie krakowskim rozstrzygnięto drugą edycję organizowanego przez Miasto Kraków konkursu"Mój pierwszy biznes". W finale wystąpiło 6 uczestników, którzy prezentowali przed kapitułą konkursową pomysł na działalność biznesową. W jury konkursu był reprezentant Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Jacek Fortuna, zastępca prezesa.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum