Myślisz o emeryturze, chcesz złożyć wniosek. Czerwiec to nie najlepszy miesiąc. Zaczekaj do lipca a wysokość Twojej emerytury będzie sporo wyższa.

wtorek, 05 czerwiec 2018 12:11

Turystyczna oferta Oddziału KKK w Limanowej

Prezes Ryszard Kulma postanowił wykorzystać przedwakacyjny czas i zaproponował dla członków i sympatyków KKK kilka wspólnych wyjazdów. Szczegóły poniżej:

Trzy organizacje samorządu gospodarczego w Krakowie skrzyknęły się i w "Zakątku KKK" przy ul. Tetmajera (stawy rybne) urządziły piknik integracyjny. Bawili się więc członkowie Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Stowarzyszenia Krak-Business". Kapryśna pogoda nie pozwalała w pełni docenić uroków tego miejsca. To leżąca w granicach miasta oaza zieleni i kilkoma wielkimi stawami rybnymi. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentowali m.in. prezes Wiesław Jopek z zastępcą Jerzym Kotalą i sekretarzem Rady Romanem Gawrysiakiem. Był też Bogdan Baranek, prezes Oddziału w Brzesku.

piątek, 01 czerwiec 2018 19:57

Procesja Bożego Ciała

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, 31 maja 2018 r. przez centrum Krakowa przeszła tradycyjna procesja z Wawelu pod kościół Mariacki. Wierni zatrzymali się przy czterech ołtarzach, do których kolejne rozważania przygotowali hierarchowie Kościoła krakowskiego: bp Damian Muskus, bp Jan Zając, bp Jan Szkodoń i abp Marek Jędraszewski. Rozważania dotyczyły idei wolności i wpisywały się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości zakończyła Msza św. pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. W procesji uczestniczyli przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum