środa, 15 sierpień 2018 13:18

Na Małym Rynku trwa Festiwal Pierogów 2018

Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa rozpoczęty. Od 15 do 19 sierpnia na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. Oprócz kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych na uczestników czeka tradycyjnie program artystyczno-muzyczny. 15 sierpnia to dzień „Cudownej Mocy Bukietów” – rozpoczął się mszą świętą w intencji gastronomików i kupców krakowskich  w Bazylice Mariackiej. Mszę świętą koncelebrowaną odprawili ks. inf. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej i ks.prałat Jan Pasierbek. W nawie głównej miejsca zajęli przedstawiciele władz Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem na czele, był kongregacyjny sztandar.
W ramach wydarzenia towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbyły się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Organizatorami tej części uroczystości była Sekcja Kupców Sukiennic Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

poniedziałek, 13 sierpień 2018 09:54

Komunikat ZBK sierpień 2018

AUKCJI NA NAJEM LOKALI UŻYTKOWYCH W DNIU 31 SIERPNIA 2018 r.

W święto Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia rozpoczyna się 16. Festiwal Pierogów. W dniach 15-19 sierpnia nad Małym Rynkiem uniosą się smakowite aromaty. Na smakoszy będzie czekać aż 15 stoisk. W tym roku zmieniła się formuła konkursu towarzyszącego festiwalowi: zamiast prezentacji unikatowego smaku w szranki staną tradycyjne pierogi ruskie, a najlepsze z nich werdyktem jury nagrodzone zostaną statuetką św. Jacka. Wystawcy będą zabiegać również o statuetkę Kazimierza Wielkiego w kategorii przysmaku publiczności. Festiwal to także warsztaty lepienia pierogów prowadzone przez mistrzów kuchni krakowskich restauracji.

5 lipva 2018 roku Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części oraz budowli zajętych na potrzeby działalności gospodarczej przez mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą na terenie Krakowa.

Pobierz PDF, Pobierz PDF 1

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum