Już tylko dwa miesiące pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Od stycznia za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień może grozić kara nawet do 100 tys. złotych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że każdy, kto prowadzi działalność związaną z przechowywaniem dokumentacji kadrowo-płacowej firm, musi być wpisany do rejestru przechowawców, który prowadzą marszałkowie województw. Niestety część dokumentacji jest przechowywana przez firmy niewpisane do rejestru. Dodatkowo warunki przechowywania niejednokrotnie odbiegają od standardów, jakie obowiązują firmy przechowawcze.

Pobierz PDF

niedziela, 18 listopad 2018 12:21

Święto Kupca 2018 w Limanowej

Oddział w Limanowej Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej rozpoczął tegoroczne obchody kupieckiego święta w naszym regionie. Prezes Oddziału Ryszard Kulma z członkami Zarządu oraz całą społecznością kupiecką Limanowej zaprosił na uroczystą mszę świętą do bazyliki limanowskiej w dniu 17 listopada 2018. Eucharystię koncelebrował i słowo boże wygłosił ks. abp Henryk Nowacki, były nuncjusz apostolski w Nikaragui, potem w Szwecji i Islandii i równocześnie akredytowany nuncjuszem apostolskim w Danii, Finlandii i Norwegii.

piątek, 16 listopad 2018 13:25

Gala 20-lecia Małopolskiego Lewiatana

W zjawiskowych wnętrzach Kopalni Soli w Wieliczce Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan świętował swe 20 urodziny. Z życzeniami przybyli wojewoda Piotr Ćwik i prezydent Jacek Majchrowski, była też Henryka Bochniarz, prezydent ogólnopolskiej Konfederacji Lewiatan, zrzeszającej ponad 4,1 tys. firm zatrudniających przeszło milion osób, ale głównymi bohaterami wydarzenia byli małopolscy przedsiębiorcy, którzy równolegle z rozwijaniem znakomitych biznesów działają z pasją i oddaniem dla dobra wspólnego.
Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował na gali prezes Wiesław Jopek. Na ręce Mariana Bryksego prezesa MZP Lewiatan przekazał tej organizacji Medal 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

czwartek, 15 listopad 2018 13:41

Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej XI 2018

Prezes Wiesław Jopek zwołuje Radę Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej na dzień 23 listopada 2018 r. na godz. 10 w siedzibie przy ul. Garbarskiej 14.

Pobierz PDF

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum