W sobotę 14 stycznia w magistracie odbyła się oficjalna część jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie. Prezesem Stowarzyszenia jest Jacek Fortuna, zastępca prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Podczas uroczystości Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa wręczył Stowarzyszeniu medal Honoris Gratia. Prezes KKK Wiesław Jopek przekazał Stowarzyszeniu okolicznościowy adres.

piątek, 13 styczeń 2017 16:49

Noworoczne spotkanie w Cepelii

Prezes Wiesław Jopek zeprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na noworocznym spotkaniu w Cepelii. Prezes Józef Spiszak, szef Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie, reprezentujący Fundację Cepelia zaprosił przyjaciół na noworoczne spotkanie do Domu Polonii w Krakowie. Władze naczelne Cepelii reprezentował Jan Włostowski, władze miejskie Marta Nowak, dyrektorka Magistratu, Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości prezes Janusz Kowalski z zastępcami Grzegorzem Mielnickim i Tadeuszem Dąbrowskim. Byli profesorowie z Stefanem Dąsą i Bolesławem Faronem, redaktorzy ze Zbigniewem Reguckim, Mieczysławem Czumą, Leszkiem Mazanem, Marianem Szulcem, Jolantą Antecką, byli działacze studenccy z Kazimierzem Karpem, Piotrem Juśko, Maciejem Krakowiakiem, twórcy ludowi z nestorką polskich hafciarek Anną Kozianą z Makowa Podhalańskiego i rzeźbiarzem świątków z Krakowa Franciszkiem Wierciochem. Pięknie śpiewali Dorota Helbin i Franciszek Makuch, a kapela góralska Pawła Czai porywała do tańca.

piątek, 13 styczeń 2017 13:23

O koncesjach alkoholowych

W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w czwartek 12 stycznia odbyło się pierwsze z serii spotkań konsultacyjnych w sprawie koncesji alkoholowych. Jak wiadomo Rada Miasta ograniczyła ilość zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sieci detalicznej i gastronomii. Niektórym restauratorom niebawem kończą się koncesje i nie ma widoków na ich uzyskanie. Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK został do przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Do akcji postanowili się włączyć kupcy i restauratorzy by uzyskać obszerniejszy materiał do analizy. Gospodarzami czwartkowego spotkania byli prezes KKK Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski. Postanowiono, że do 20 lutego zbierane będą opinie gastronomików, pracowników, turystów i mieszkańców Krakowa w sprawie koncesji alkoholowych.

czwartek, 12 styczeń 2017 14:39

Będzie debata o handlu w niedzielę

Piotr Kubiczek prezes XIII Oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 był gościem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Przyszedł by zapoznać prezydium KKK z inicjatywą zorganizowania pod koniec lutego br w Klubie Pod Jaszczurami debaty gospodarczej. Przedstawił też tematykę debaty. Po pierwsze Stowarzyszenie chciałoby przedyskutowć temat handlu w niedzielę, a po drugie omówić gorący temat koncesji na sprzedaż alkoholu. Prezydium KKK bardzo pozytywnie odniosło się do inicjatywy, obiecując udział w debacie. Na zdjęciu od lewej Piotr Kubiczek, prezes KKK Wiesław Jopek, kierownik biura KKK Bożena Michalec, oraz wiceprezesi KKK Leszek Lejkowski i Jacek Fortuna.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum